rekkakuskiksi ausseihin

voisko joku vähän valasta,mitä papereita tarvias ym.
22783
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Viisumi ja paikallinen ajokortti.

Joka osavaltiolla on omia säädöksiään ajolupien suhteen. Osavaltioiden sivuille pääset yhteisen etusivun, www.gov.au, kautta ja niissä kohti Transport'ia tai vastaavaa.

Rekkakuskin homma voi Australiassakin olla melkoisen puuduttavaa hommaa. Välimatkat ovat isoja, mannerhan on Eurooppaa suurempi ja siellä siellä ajetaan tunnista toiseen todellakin keskellä-ei-mitään. Se vaatii vähän jo luontoa. Liksakaan ei ole päätähuimaava.

Äänestä
  • Kanadaan kuulemma pääsee. On kuullu suomalaisilta kuskeilta jotka siellä ammatikseen ajaa...saattas olla helpompi juttu...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kypsyny härmään kirjoitti:

voisko joku vähän valasta,mitä papereita tarvias ym.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu