Kannattaa miettiä kannattaako lasta laittaa okkultismia harjoittavaan noitakouluun. Vanhemmat haluavat tietenkin lapselleen hyvää ja steinerkouluihin tulee lapsia hyvistä perheistä.
Opetus perustuu antroposofiaan, mutta sitä ei kerrota vanhemmille eikä lapsille kerrota syitä miksi heidän täytyy toimia tietyllä tavalla. Sekö on sitä itsenäiseen ajatteluun opastamista?
http://www.skepsis.fi/ihmeellinen/antroposofia.html
Noitakouluunko?
2
689
Vastaukset
- moilanen
Ei uo helppoa elo skeptikollakaan. On omistannna elämänsä sanan julistamiseen ja kansan valistamiseen, ettei uo noita noitia olemassakaan ja sitten pittää kuitenkin väettää, että steinerkouista niitä tulloo.
Ei siihen joka pojan selkäranka taevu. Luulis olevan selkä kipiä. Kaikkea se mätäkuu teettää, oikein invaasion.- mamax4
jokainen vanhempi kai itse ottaa selvää mihin on lapsensa laittamassa...kun harkitsin ekaa kertaa steinerkoulua omille lapsille niin soitin sinne, kävin tutustumassa j akyselin muilta joilla oli jo kokemusta. Sain hyvinkin avoimia vastsauksia ja sain sitten itse päättä haluanko lapseni sellaiseen kouluun..ja totta maar halusin...viiden vuoden kokemuksen perusteella olen enemmän kuin tyytyväinen..myös kolmas ja neljäs lapsi ovat tulevia steinerkoululaisia:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017563
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075628- 835057
- 1394466
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113160- 502855
- 522769
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102374Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561986