lisäsyy olla muuttamatta espooseen,sinne RIKKAIDEN PARATIISIIN kun päiväkodin johtaja ihmettelee kuinka niin paljon tulee uusia lapsia hoitoon ja heittää selitykseksi et jengi haluaa luoda uraa.Siis voi vittu mitä schaissea.Eihän nyt voi olla niin että rikkaassa espoossa kellään perheellä olisi taloudellista pakkoa kummankin puolison käydä töissä jotta seinät tulee joskus omiksi.Oletteko kaikki tavis Espoolaisetkin noin vitun pässejä?
taas
yksisyylisää
5187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tällä palstalla ei näy olevan muita kun näitä kateellisia urpoja.
Eiks tän vuosisataisen venäläiskateuden vois jo heittää menemään?
pitää liittää joka kirjotukseen.Asuin lapsuuteni espoossa,ja heti kun äiskän ja iskän kodista pääsin muuttamaan omilleni,niin vannoin etten muuta sinne ikinä.Kyse EI ole siitä etteikö minulla olisi siihen varaa.Haluan kuitenkin rahalleni jotain vastinetta.Tuossa juuri näkee sen asenteen jota vastustan kun kirjoitit että jos en siellä asu niin täytyyhän mun automatik olla kateellinen????????sorry vaan espoo(tm) fanaatikot ja diggailijat näin ei asia ole.
Pitää nimittäin olla tarpeeksi köyhä jotta toinen voisi olla kotona.Toisin sanoen yhteiskunnan kustantamana.No kyllä meillä periaatteessa olisi varaa pitää toinen kotona mutta onhan se niin mukavaa kun rahaa tulee molemmilta matkustelemiseen,extempore hankintoihin,moottoripyötäilyyn ja pitäähän ne molemmat autot vaihtaa uusiin säännöllisesti.Eihän täällä eteläespoossa kehtaa mitään 5,000 tonnin romua talon edessä pitää:)
hinnoitellut perheesikin ;)
toi oli pikkuprovo tai sitten hänen arvonsa on todella kohdallaan...way to go ezboo.Been there seen that.T AP