eli mul on kinkkiskode ni et pystyyks sil ajaa vesisatella jos on powerfilter ku mul on pahvinpalanen kaasarin takana estämäs kuran roiskumisen takapyöräst kaasariin,täl hetkel siis vakio ilamputsari
powerfilter kysymys
kinkkimopoilija
12616
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
tietenkin pystyy ajamaa kun/jos olet laittanut sen pahvinpalasen sinne veden roiskesuojaukseksi... herää
miten voit kuvitella javasi pahvilapulla varustetulla powerfilsulla?
miksi ylipäätään pitää vaihtaa alkuperäinen toimiva ja roiskevedeltäkin suojaava ilmansuodatin tarvikesuotimeen?
olet ilmeisesti lukenut "jostain" jotta powerfilsu lisää tehoa "jopa" 50% mutta jätänyt lukematta samassa jutussa olevan maininnan "verrattuna alkupeäriseen tukossa olevaa suotimeen"... putsaa alkuperäinen ja ole siihen tyytyväinen... se on paras ratkaisu
en oo lukenu mitää tollasta mistää,mite sä voit väittää et powerfiltterist ei ois mitää hyötyy, jos ei ois ni miks niit sit myytäs ja aika moni on sanonu et kiihty paremmi sillä
Ainakin tunnut tietävän mistä maailmaan putkahdit. Normaaliälyllä varustettu ihminen käsittää, että tehoa ei voi saada lisää pelkästään ilmansuodatusta huonontamalla. Jos suodattimen pinta-alaa pienennetään niin samalla on hounonnettava suodatusominaisuuksia. Jos halutaan vakiota vielä pienempi ilmanvastus niin suodatuksen pitää olla vieläkin huonompi. Tämän sanoo jo järkikin.
Moottorin hengityksen optimoimikseksi koko imuputkisto on suunniteltu tietyllä tavalla. Jos sitä mulkataan jollain töttöröllä niin ei teho ainakaan nouse.
Että miksikö niitä myydään ja miksikö jotkut niitä kehuu? Siksi, että sinun kaltaisia pöljiä riittää. Sinuun uppoaa mikä tahansa paska paitsi järkipuhe. Vittu... revi siitä. mj.
mikäs sulla on ongelmana ku noin powerfilltteri vituttaa? :D :D,mitäs se sua liikuttaa mitä jengi mopoihinsa laittaa,kyllä sillä varmasti tehot vähän nousee ku niitä kerta autoihikki laitetaa,ja kyllä mä sen tiesin että se ei suodata läheskää nii hyvi ku tavallinen suodatin
Miksei siihen alkuperäseen koteloon voi vaihtaa jotain virtaavampaa suodatin materiaalia? Taitaa syy olla, että se kotelo on muka ruma. No joku muotijuttu kuitenkin.
naurua...hahahaa...niinkuin yleensä mainosten uhreille käy, niin kävi tuollekkin idiootille.
laitettu "autohikkeihin" noita pahviläpysköjä? mikä on "autohikki"? naurua....mene kouluun ja opettele kirjoittamaan suomen kielellä...autohikki...nauraaa hi..hi..
Kaverilla on povervilsu ja huiput ja tehot on noussu ainakin neljänneksen. Ehdottomasti kannattaa ostaa. Autohikeissäkin tiedän niitä paljo.Jotku vaa pelkää poliisia eikä uskalla laittaa.
nyt tänne tuli jo pilkunviilaajia tost kieliopista voi että :), ei voi ku nauraa :D,uskomatonta miten paljon idiootteja tää ketju keräs kirjottelemaan :)
mikää mainoksen uhri oo ku kaverit on sanonu et se lisää tehoja vitun pelle, :D,
nauran sunlaisille luusereille :D :D
eipäs aleta suuta soittamaan tai minä tulen harrikalla ja niistän pikku nenänne, tunnistatte minut läskimahasta ja nahkaliiveistä, niin ja kaljukin olen, eikä minulla seiso enää kun silmät päässä.
Kyl power filtterist on apuja siis ei se pelkkä power filtter sitä kiihtyvyttä mut jos sul on bensan saanti ja ilman saanti saman arvoset ni järki sanoo jos rajottimia ei oo enää kiinni et mopo menee lujempaa ja kiihtyy paremmin myös bensan syönti kasvaa, itselläni on power filtter.