Esitetyt voittokädet

Showdown

Tässä satunnaisotanta eräässä microgaming-verkon istunnossa (no-limit 0,10$/0,20$) esitetyistä voittokäsistä:

5 * pari
6 * kaksi paria
2 * kolmoset
3 * suora
3 * väri
1 * täyskäsi
1 * neloset

Eräs pelaajista veti noista käsistä sarjan:

- pari
- kaksi paria
- neloset
- suora
- suora
- väri
- täyskäsi

Peli oli löysää, mutta ei kai löysässäkään pelissä pitäisi tulla noin mahtavia voittokäsiä. Sekin, että eräs pelaajista esitti puolet vähintään kolmosten arvoisista voittokäsistä, on jotakin muuta kuin satunnaista. Kuinka kauniisti ne suorat ja värit valmistuvatkaan viimeisellä kortilla.

6

313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitä tosiseikkaa

      Jos annetaan kortteja joita katsoa niin saattaa osuakin... ja lyhyellä aikavälillä saattaa tapahtua monenlaisia ihmeellisyyksiä esim. pari kertaa neloset ja suora jne... Ei se poista suinkaan sitä tosiseikkaa etteivät jaot olisi satunnaisia...

    • aivan satunnaiselta

      tuossa ei ole mitään mikä viittaisi johonkin muuhun kuin satunnaiseen.

      se olisi kyllä epäilyttävää jos sama henkilö voittaisi vaikka lotossa 7oikein osuman 10kertaa peräkkäin.

    • huomioida

      myös se seikka, että pelaajia on 6-10, jolloin mahdollisuudet näin hyvien käsien saamiseksi 6-10-kertaistuvat (siitä huolimatta, että osa foldaa kätensä ennen floppia)

      Ei voi verrata keskenään texas hold'emia ja vetopokeria/sököä keskenään, koska hold'emissa kaikki saavat käyttöönsä 7 korttia viiden sijaan. Tämä johtaa myös siihen, että parempia käsiä tulee useammin.

      Kolmanneksi täytyy huomioida, että tuo ensimmäinen lista koostuu vain potin voittajien käsistä, eivätkä ne ole tulleet peräkkäin.

      En sanoisi tämän(kään) perusteella mitään nettipokerin satunnaisuudesta.

      Muistakaa, että pelit ovat satunnaisia, kunnes toisin todistetaan. Kukaan täällä ei ole koskaan esittänyt kunnollisia perusteita siitä yksinkertaisesta syystä, että pelit ovat kuin ovatkin satunnaisia. Satunnaisuuteen kuuluu hurjat voitto- sekä tappioputket, ja niiden kanssa on opittava elämään. Monet eivät siihen kykene, ja sen takia foorumit täyttyvät tällaisesta roskasta.

    • Nimetön

      Selvä tapaus. Online-pokeri on rigged ja kaiken takana on Jorma Vuoksenmaa. Hän omistaa kaikki yhtiöt.

      • ja taas fold

        Vuoksenmaan pelitaktiikkana oli pokeritähdessä Fold kaikkiin käsiin,nii pitäähän sitä voittoa sitten jotenkin muuten tehdä.


      • odotellen
        ja taas fold kirjoitti:

        Vuoksenmaan pelitaktiikkana oli pokeritähdessä Fold kaikkiin käsiin,nii pitäähän sitä voittoa sitten jotenkin muuten tehdä.

        Vasta heads upissa pelataan muuten fold ja fold paitsi ässillä voi jo vähän korotella...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      153
      8483
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      66
      4714
    3. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      140
      4373
    4. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      3962
    5. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      35
      3503
    6. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      42
      3490
    7. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      38
      3378
    8. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      48
      3133
    9. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      42
      2891
    10. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      49
      2654
    Aihe