olen ostamassa settiä ,mutta kotipaikkakunnallani ei löydy kunnon kauppaa hommaan,netistä olen löytänyt joitakin hyviä sivuja ,mutta ostaisin laudan mieluiten kotimaasta.Lumilautailun hinnoista vielä,snoukkaus on kallis laji,mutta sille ei voi mitään.Kuitenkin kausikorttien hinnat ovat karmeat ja nousevat joka vuosi.Kysymys kuulukin onko ala ahdingossa?
lumilaudan osto
snoukkaaja
3646
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kysyntää on varmaankin niin paljon et kannattaa pitää korkeempia hintoja, luulisin jos silleen ajattelee. Mut kannattaa maksaa siitä mitä tykkää tehä. Mulla menee kyseiseen harrastukseen lähes 700 euroo tänä talvena, ei paljon jaksa naurattaa.
Eipä toi vielä mitään. Itse laskeskelin tulevan talven "budjettia" ja lasku näyttää jo melkein 2000e. Eikä tohon kuulu edes bensoja...ja kaikki kamatkin tulee puoleen hintaan.
ei ees oo kovin kallis laji, osta käytetty lauta ja siteet, mun eka lauta ja siteet makso 700mk. on vuodelta yks ja kaks mut toimi tosi hyvin kaks talvea aktiivisesti laskettuna.
ei tarvi olla nii pro kamat jos alottaa.! eihän sitä voi tietää ees et haluutko oikeesti snoukata.
ala ei ole ahdingossa, keskukseten kävijämäärät on viime talvina ollu nousussa. hissien sun muun oheistoiminnan pyörittäminen vaan maksaa. eikä esim messilän vajaa kolmesataa oo paha hinta.