Taas nähtiin kun mäkihypyn johto huoraa ja kännää ja ylinopeuksia ,sekä muuten töppää niin haetaan viaton nuori lupaava urheilija syntipukiksi että oma maine ei julkisuuteen joudu ikävässä mielessä.
Miettikää ennenkuin syytätte nuorta jolla elämä haussa muutenkin ja sitte kytätään jokaista liikettä kyllä siinä hermot menee kun lellitään pääministerinkin töppäyksiä.Vanhasellakin jota silkkihanskoin käsitelty julkisuudessa.
Harri Olli on Suomen paras mäkihyppääjä tällä hetkellä!Miten kävi kesä gp:ssä!? Yksi voitto ja yksi kolmas sija! Eikö se ole mitään,häh??
Harri Olli , entä ne johtajat
6
890
Vastaukset
- mäkihypyn moraali
Niin Lapista Harri eihän sitä pidetä missään arvossa joku Ahonen on aina paras vaikka häviäis
kun etelästä kotosin.- Lapin geenejä
En ymmärrä miks muu Suomi on monesti niin paljon Lappia haukkunu. Tämä pätee Ollinkin tapaukseen. Jokatapauksessa kovia jannuja sieltä Pohjois-Suomesta tulee ja Ollihan on mäkihyppääjänä tän hetken kovimpia lahjakkuuksia Janne Happosen ohella.
Ollin luonne ei sinänsä yllätä yhtään, Lapin kansa on monesti varsin temperamenttista. - "mr.nylkynen"
Lapin geenejä kirjoitti:
En ymmärrä miks muu Suomi on monesti niin paljon Lappia haukkunu. Tämä pätee Ollinkin tapaukseen. Jokatapauksessa kovia jannuja sieltä Pohjois-Suomesta tulee ja Ollihan on mäkihyppääjänä tän hetken kovimpia lahjakkuuksia Janne Happosen ohella.
Ollin luonne ei sinänsä yllätä yhtään, Lapin kansa on monesti varsin temperamenttista.on arvostettu rehellinen ja ystävä jota voi pettää vain kerran ja jätkänlaki on ankara.
en ole käynyt lapissa enkä tunne lapin asukkaita
mutta olen lukenut heistä paljon.harri on pohjoisen mies ja ottaa joskus ryypyt osaa myös hypätä ja sekös vituttaa lajijohtoa koska he ei saa sulkaa hattuunsa valmennustaidoistaan.
harri olli on normaali nuorimies jonka liikkeiä seurataan suurennuslasilla.
suurin syy on tietysti se että on saatu aihe
hyllyttää paras mies ja saada omat suosikit maajoukkueeseen.
väitän että suurin ongelma on johtoryhmässä
ei harrissa
- johto peittelee omia mokia
Arvon valmentajat! En ole kurittomuuden puolesta puhuva ja olen sitä mieltä, että onko Teidän psykologinen käytöksenne täysin tehtäväänne soveltuvaa, sillä kaveri, jolla on näin paljon jo näyttöjä Tulokset jotka puhuvat puolestaan? Tuo erotusko ryhmästä oli paras ja ainoa ratkaisu, tuo osoittaa asian tuntemattomuutta pahimmillaan.
- sitä kerrotaan
että apua on tarjottu -- mutta onko se oikeanlaista, jos sitä ei oteta vastaan; onko tarpeeksi mietitty jotakin toista lähestymistapaa
On kiva mässäillä ja ilkkua toisen kustannuksella, niin saadaan oma sädekehä loistamaan!
Harrin kaltaisia tavallisia nuoria löytyy vaikka kuinka paljon - lukee vaikka lehtien kolari ym. viikonlopun jälkeisiä tappelujuttuja. - vaihtoon
sitä kerrotaan kirjoitti:
että apua on tarjottu -- mutta onko se oikeanlaista, jos sitä ei oteta vastaan; onko tarpeeksi mietitty jotakin toista lähestymistapaa
On kiva mässäillä ja ilkkua toisen kustannuksella, niin saadaan oma sädekehä loistamaan!
Harrin kaltaisia tavallisia nuoria löytyy vaikka kuinka paljon - lukee vaikka lehtien kolari ym. viikonlopun jälkeisiä tappelujuttuja.sanoo sähkömies. Miehiä kehiin jotka tekevät tulosta eivätkä selittele ja kaunistele rempallaan olevaa tilannetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1936586Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto1065493Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1263465Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT2743457Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat872435Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku32145Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191866Läppärit kahviloissa
Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi521852Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val631782- 981406