krapulassa(ko)?????!

miia*86

heips kaikille!
Joo mulla tai meillä on ongelma... Ja se koskee mun kissaani, joka on ainkin 7 vuotta vanha... Aluksi kissallani vai silmät märkivät usein, mutta nyt se on ruvennut kaatuilemaan.... Tänäänkin kun tulin koulusta kotiin, tuli kissani sisällä minua käytävällä vastaan ja vähän ennen kuin pääsi luokseni se yhtäkkiä kaatu maahan... Sillä niinku meni jalat alta, tai jotain... sitte se yritti nousta ylös, mutta ei kai jaksanut.... siinä se makasi lattialla vähän aikaa minä vierellä ja nousi sitten ylös... ja oli suht koht tavallinen, paitsi että silmät rupesivat märkimään.... mutta se ei kestänyt kovin kauan....Tää kaatumis systeema on tapahtunu nyt jo 2 kertaa...Sitten joskus "kissani" katsoo kieroon hetken.... ei välttämättä liity tuohon vastaavaan asiaan, mutta ajattelin kertoa jos se jotenki auttas asiaa!!!!! :) hmm... ei mitään erikoisia muutoksia olla tehty, paitsi että vaihdettiin kissanruokaa halvempaan miauhun....(purkkiruokaa) mutta kissani kai "kyllästyi"siihen tai jotain... ku ei sitä niin mielellään enää syö.... juu jos joku osaa jotenki auttaa asiaa, niin sanokaa mitä teillä on mielessä! kirjoitatte sellasen viestin, missä lukee et: kannattas viedä eläinlääkärille, koska kyl mä sen itekki tiedän! EIKÄ se sinäänsä auta asiaa mitenkään, eli mä haluan saada tietoa! En oikeen osaa olla huolissani, kun en tiedä mikä sitä vaivaa,vai vaivaako mikään.... että jos tiedät jotain niin plz vastaaa! kiitos kaikille vastaajille, jos niitä nyt edes tulee......THX!

2

492

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cat

      Ei kannata ohittaa kissasi oireita noin vaan, vaan käydä eläinlääkärissä tutkituttamassa. Mieleen tulee pari asiaa: sydänvika voi aiheuttaa pyörtyilyä tai sitten epilepsia, jossa kyllä yleensä on mukana kouristuksiakin, mutta lievemmissä kohtauksissa voi olla vain kaatuilua. Krapulasta ei nyt ainakaan liene kyse ;)

      Toivottavasti joku osaa vastata paremmin. Minä en muuta osaa sanoa kuin, että jos olisi minun kissani, soittaisin jo eläinlääkärille. Missään tapauksessa tuollainen käytös ei ole normaalia, vaan merkki jostakin sairaudesta.

    • the original Cat

      korvatulehdus voi aiheuttaa tasapainohäiriöitä, mutta en tiedä kissoista. Kyllä sun kannattaa käydä sen kanssa eläinlääkärillä, siellä varmaan osataan paremmin neuvoa. Eihän me voida täällä palstalla tutkia kisuasi :) ! Kyllähän sitä selvästi joku vaivaa, niin että on syytä olla ainakin vähän huolissaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      9
      2781
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2621
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      18
      2317
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1894
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1473
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1173
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1154
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1005
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe