Kosteusvaurio löytyi. Taloyhtiö on luvannut maksaa remontin vesieristeen saakka. Mutta entäs laatat? Minä en ole vesivahinkoa aiheuttanut, en ole sielä viedä edes asunut. Täytyisikö taloyhtiön maksaa myös laatat??
Kuka maksaa
laatat???
5631
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Voin tehdä laatoituksen mutta vasta huomenaamulla ja ilmaiseksi
takaisin kuun myyt kämpän uusilla laatoilla.
laatottaa vanhojen laattojen päälle. Säästyy taloyhtiönkin rahat. Enkä veloita myöskään mitään. Harjoittelen näitä hommia ihan huvikseni.
Kivaa. Ei ollakkaan nähty sitten sen jälkeen kun Finlandia taloo laatoitettiin, tosin olen kuullut Sinun "heittävän laattaa" sillointällöin.
Tervetuloa takaisin laaturakentamisen lavealle saralle!
tyypillinen asenne tolla jannulla,ei laatoja laattojen päälle...
sinä maksat laatat koska on pintamateriaalia, tietyin ehdoin. Mikä on alkuperäinen taso taloyhtiössä? Mikäli laatta niin taloyhtiö maksaa, jos muovimatto jne. niin taloyhtiö. Jos haluat laatan mutta alkuperäinen taso on muovimatto, maksat erotuksen hinnassa. Tosin et kertonut mikä vesivahingon syy joka myös vaikuttaa maksuihin/vastuuseen.