Olin selvinpäin baarissa ja ostin pullon vettä baarista ennen lähtöä. 2 euroa vesipullosta, huh huh! Olin menossa ulos kun pikkuruinen poke pysäytti ja sanoi ettei juomia saa viedä ulos! TÄH?!!? Evian pulloni jäi poken käteen kun marssin ulos...en tiennytkään että veden juominen kadulla on laitonta. Siis oikeesti mitä vittua??? SE OLI VAIN VESIPULLO!
Eipähän tarvii siihen paikkaan enää mennä...huh huh!
Eipähän tarvii siihen paikkaan enää mennä...huh huh!
Vastaukset 15
Vanhimmat
varmaan jano :), nojoo ihan paska paikkahan se on ku naisia ahdisteleville "porukoille" ei tehdä mitään
että baarista ei saa viedä mitää juomia ulos...tyhmältähän tuo kuullostaa mutta se on vain niin...ja ne poket on ihan mukavia. -palikka-
kaveri kerran horjahti jonossa kun joku ulos tullessaan tönäisi,poken mielestä oltiin nautittu liikaa... WTF ???? se pikkuinen mälliposki oli juuri nimenomaan ovella silloinkin.pikkasen on noussut pissa päähän niilläkin pokeilla.voin kertoa että vaikka wiltsu ei ole enää entisensä,on siellä poket aivan eri maata.
liityn boikottiin. Sedupellelle ei enää yhtään rahaa.
boikotoin kaikkia ravintoloita tasapuolisesti. Kallista on, kotona paljon halvemmat juomat. Saa mennä pullo kädessä ulos, eikä kukaan arvostele onko sopivat vaatteet. Ei tarvitse välttämättä vaatteita ollenkaan, edes pihalla :)
Kuullostaa mukavalta:P Millós otetaan kuppia?
se onkin mukavaa :)
Sellasia ne poket on joka baarissa. Vai onko jossain muka asiallisiakin
Ainoat asialliset järjestysmiehet koko kaupungissa on Saipan pelissä! Siellä ei turhaa nipoteta pikkuasioista. Ihan rauhassa saa ottaa kaljaa katsomossa, heitellä tavaraa jäälle ja ammuskella ilotulitusraketteja ynnä muuta asiaan kuuluvaa! Pitäis noiden ravintoloidenkin järjästysmiesten ymmärtää, että asiakkaat haluaa vaan pitää hauskaa! Aikoinaan oli tosi hyvä järjetysmies ja asiakaspalvelija Suikkalan lavalla, mutta sekin sai sitten sydänkohtauksen, kun mustalaisisäntä ärähti sille. Harmi juttu, Reinolla oli oikea asenne hommaan. Ei nää nykyajan pullistelijat enää osaa sitä hommaa.
Vaikka kyseisen paikan poket ei yleensä mistään mitään tiedäkäään, niin tuossa asiassa ovat näköjään oikein toimineet. Baarista ei saa mitään juomia viedä ulos, vaan juotava anniskelualueen sisätiloissa.
Giggliniä kannattaa tosin boikotoida muista syistä, esim. näistä huumaustapauksista yms..
PS. Jossain kyseltiin asiallisia pokeja, kyllä niitä löytyy jopa Lappeenrannasta. Ehdotan yökerhoista käymään esimerkiksi Wiltsussa juuri pyörähtämässä, kyllä asiansa siellä osaavat.
Mitä huumaustapauksia GM:ssä ollut? En ole kuullutkaan..?
Pienet pojat kun laitetaan ovelle, niin ne on vielä niin intoa täynnä, että luulevat olevansa jotain paljon suurempaakin, kaikkine nappikuulokkeineen.
Pitäis varmaan työhaastattelussa pojille mainita että paikka on auki siis järjestyksen valvojalle ravintolassa, eikä agentin paikka FBI:ssa.
Huonoja kokemuksia on kyseisestä baarista paljon ja hyvää olen kuullut vain parilta wannabe-pokelta, mitkä fanittaa niitä illat nuoleskelemalla niitten pe**eitä.
Enpä taida itsekään enää jalallani astua siihen baariin.
Puhut täyttä asiaa! Pojilla on nappikuulokkeet vain sen takia että näyttäisivät kovilta agenteilta. Siinä kun yksinään ovella töröttää ja jonossa alkaa tappelu, niin kyllä se tilanne pitää pystyä yksin hoitamaan. Puhumalla. Jos puhe ei tehoa ja jää läskikasan alimmaiseksi, niin on asiakaspalvelutaidoissa parantamisen varaa. Poket on asiakaspalvelualalla. Ja kyllä niiden työkavereiden pitää tajuta tulla auttamaan ilman niitä radioitakin. Itse asiassa olen varma, että ravintoloista loppuisivat kaikki rähinät ja muut järjestyshäiriöt, jos pokeja ei olisi olemassakaan. Kaikki järjestyshäiriöt johtuu pokejen ylimielisyydestä ja niistä provosoivista nappikuulokkeista. Kyllä suomalainen ravintolan asiakas osaa käyttäytyä humalassakin!
http://www.youtube.com/watch?v=X-IXMiwQYK4&feature=related gm poket? monstereita
Itsellenikin tuo kyseinen tapahtunut joskus, mutta enpä tehnyt asiasta mitään suurta numeroa. Asiakkaitten olisi ehkä syytä muistaa, että ravintoloiden henkilökunta ei keksi näitä sääntöjä omasta päästään. He vain yrittävät tehdä työtään.
Kyseisessä yökerhossa olen saanut aina vain ja ainoastaan ystävällistä ja asiallista palvelua. Omalla asenteellakin voi vaikuttaa asiaan! (En siis kritisoi juuri sinun asennettasi, koska en tilannetta täysin tunne, mutta ottaakseni kantaa muihin kirjoituksiin.)