Papu ja Pojat hakusessa

Onko kenelläkään Papu ja Pojat -yhtyeen levyä?

Sitä ei tahdo löytyä mistään. Minullakin on ainoastaan kappale 'Westerlund' ja joskus varmaan kymmenen vuotta sitten olen radiosta kuullut kappaleen 'Helle', mutta haluaisin kuulla muutkin yhtyeen kappaleet.

Tietääkö joku mistä voisi löytyä?
3672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Papu ja pojat tekivat ilmeisesti yhden levyn, siis LP:n, kappaleet on tehnyt eräs J.Karjalainen ja bändissä soitti Mustien Lasien heppuja. Papu oli ilmeisesti J:n silloinen ystävätär. Epekseltä voisi kysyä, josko levyä olisi varastossa. (epäilen)

Äänestä
  • Tuon kyllä jo varsin hyvin tiesinkin, mutta ehkäpä tuosta on apua jollekin muulle, joka ei vielä tiennyt. Minua kiinnostaisi enemmän se, mistä tuon musiikiin saisin.

    Papu oli/on muuten oikealta nimeltään Helena Haro.

    Äänestä

Minuakin kiinnostaisi kovasti Papu Haron tuotanto ja persoona! Googlasin ja löysin tiedon, että CDkin olisi 1990 julkaissut Polarvox KISSCD 1003. En ole vielä saanut CDtä mistään. Hänellä on hyvä meiniki ainoilla YouTubessa olevilla kappaleillaan. Joku mainitsi, että laulaa sujuvasti nuotin vierestä oikealla otteella ja niin, että se ihme kyllä ei häiritse lainkaan! Papu on syntynyt 1963 eikä ole 90-luvun alun jälkeen ollut aktiivinen tuotannossaan. Mutta jos saisi uuden tulemisen yleisön pyynnöstä!!! Odotellaan, jos Papu vielä esiintyisi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sopan keittäjä kirjoitti:

Onko kenelläkään Papu ja Pojat -yhtyeen levyä?

Sitä ei tahdo löytyä mistään. Minullakin on ainoastaan kappale 'Westerlund' ja joskus varmaan kymmenen vuotta sitten olen radiosta kuullut kappaleen 'Helle', mutta haluaisin kuulla muutkin yhtyeen kappaleet.

Tietääkö joku mistä voisi löytyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu