hyökkäys!!!

snautserin omistaja

07 elokuuta 2008 Koivukylän koirapuiston viereessä hyökättiin naisen kimppuun. Hyökännyt mies kahden rottweilerin kanssa pakeni tapahtumapaikalta. Miehen tuntomerkit: noin 185 cm, pitkä tumma punottu letti, isot vaaleansiniset silmät, suora nenä. Tapahtumahetkellä hänellä oli yllään tummat farkkuhousut ja musta farkkutakki, jonka selässä oli iso punainen kuvio. Hänellä oli mukanaan 2 koiraa, rottweileria. Toisella koiralla on typistetty häntä.
Jos teillä on tietoa miehen sijainnista, pyydämme soittamaan poliisille (puh: 10022). Samalla on hyvä mainita, että miehestä on tehty rikosilmoitus.

9

2747

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitä koirat teki

      Mitä miehen koirat tekivät silloin? Oliko hyökkäyksen kohteella, sillä naisella, omaa koiraa ja mitä se teki silloin?

      • hullu todistaja

        Silloin koirat eivät tehneet mitään-vain heidän omistaja. Mutta,
        ennen sitä, yksi koira puri tosi kovasti snautseria..


    • rottiksen omistaja

      Niin minäkin mietin, että hyökkäsivätkö koirat naisen kimppuun vai mies ja koirat vieressä, vai "yhdessä"? :)

      • heh

        laitat tämä " :-) " kun sun vaimo vai tyttö pääsevät tämän naisten paikalle!!!


    • snautserin omistaja

      molemmat koirat ovat uroksia

    • Harmaa massa

      Ei tämä ole mikään etsintäkuulutus palsta. Hanki elämä. Kuinkahan paljon olet itse provosoinut kyseistä miestä ennen tuota tapahtumaa ja haukkunut hänen koiriaan ilman syytä. Joka leikkiin ryhtyy se leikin kestäkööt. ;)

      • snautserin omistaja

        Onko sinusta leikkiä naisen käden vääntäminen niin, että tämä kaatuu maahan? Onko puhelimen repiminen kädestä, ja tämän heittäminen metikköön myös leikkiä? Vai se on leikkiä, kun mies seisoo vierelläs, kun itse olet maassa, ja sanoo ettei kannata liikkua, koska hänen koiransa ovat vaaralliset? Tai sitten onko leikkiä, kun 35 cm kokoinen näyttelykoira juoksee kolme kertaa isomman rottvailerin ohi, joka nappaa tämän selästä, nostaa ilmaan ja heittää maahan, ja rottvailerin omistaja sillä hetkellä ei edes yritä pysäyttää omaa koiraansa, vaan hymyilee sivusta? Mikä osa yllä mainitusta tekstistä on sinusta leikkiä? Ei se koira tässä tapauksessa ole syyllinen, vaan mies asenteineen.


      • itsekin saanut kuulla

        vaikka minkälaista tekstiä ihmisten suusta kun arvostelevat koiriani(etenkin toista). Mutta ei se oikeuta käymään toisen päälle. Puhumattakaan että antaa koiransa purra toista koiraa ja itse möllöttää vaan vieressä. Just tuollaiset ei koiraa tarvitse.

        Kyllähän monet ihmiset saisivat miettiä mitä puhuvat toisten rakkaista koirista etenkin kun omistaja on kuuloetäisyydellä.

        Itselläni ei rottweileria ole mutta mastiffi ja landseer. Seuraavan kerran kun joku tantta tulee jotain sössöttämään päästänkö toisen "poikani" tätä vähän maistamaan.EN TODELLAKAAN!

        Kyllähän se pahalta tuntuu jos joku haukkuu/arvostelee koiriani. Mutta ne ovat minulle rakkaita, mikä on tärkeintä. En välitä muiden mielipiteistä.


      • minä ja ystävät

        Tiedän, missä asut ja kuka olet! :))))))))))
        Hyvää yötä!! :))


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      70
      4898
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      11
      3339
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      19
      2574
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      56
      1653
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1556
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1326
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      93
      1269
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      217
      1037
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      71
      975
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      51
      865
    Aihe