Kertokaa hyvät ihmiset olenko ahdasmielinen, jos en halua olla suhteessa ihmisen kanssa joka on osoittautunut bi-seksuaaliksi?
Ahdasmielinenkö..Minä???
8
1018
Vastaukset
- jup
se on jokaisen oma asia kenestä tykkää, jottelin bi sopii jollekin
ei ja siihen on tyytyminen, joka
muuta väittää, suksikoon kuuseen- -nainen 25-
Itse tulin siihen tulokseen, että minä en voi olla ko. henkilön kanssa suhteessa. Hän olkoon millainen tahansa, mutta ajatus bi:stä kumppanina ei sytytä.
- Hetero
-nainen 25- kirjoitti:
Itse tulin siihen tulokseen, että minä en voi olla ko. henkilön kanssa suhteessa. Hän olkoon millainen tahansa, mutta ajatus bi:stä kumppanina ei sytytä.
Et ole ahdasmielinen. En voisi itsekään seurustella bi:n kanssa. Ymmärrän sinua täysin. Hetero riittää mulle.
- taurus70
-nainen 25- kirjoitti:
Itse tulin siihen tulokseen, että minä en voi olla ko. henkilön kanssa suhteessa. Hän olkoon millainen tahansa, mutta ajatus bi:stä kumppanina ei sytytä.
...straightistä jos on kuitenkin uskollinen :) Katseleehan heterotkin (ainakin minä) muita ja koko ajan. Eri asia tekisinkö sitten mitään. Eihän samasta sukupuolestakaan kiinnostuneet ole automaattisesti liikenteessä "pane AINA kun saat" -mentaliteetilla.
Eri asia sitten on, että ainakin miehissä harvempi taitaa olla bi vaan useammin kyllä aivan rämehomo. Aluksi vaan ei voi ehkä myöntää itsellekään (ja SANOIN useampi, ei KAIKKI). Tiedän montakin homoa jotka ovat hyväksyneet tämän ilmeisesti geneettisen ominaisuutensa vasta pitkästi aikuisena, osalla jopa lapsia ja avioliitto takana [siis ei lapset:)].Kysehän ei ole valinnasta.
Tietysti jos ajatus häiritsee riittävästi ja pelottaa tuleva niin mikäs siinä. Jotenkin on yleisesti helpompaa lie hyväksyä naisten biseksuaalisuus ja lesbous kuin miesten. Itse olen hengaillut bi-naisen kanssa ja vaikka lesbot eivät herätäkään kummempia värinöitä (vrt.eroottiset fantasiat) niin se oli hänen elämänsä osa jonka hyväksyin ja mikä ei minua loukannut.
Hyvää vuoden alkua!
- Ni
Ne bi (ihmiset) on sairaita!
En mäkää halua olla bedojen kans! - Ulrikka
Itse olen bi-miehen kanssa avoliitossa. Seksi loppui väliltämme, kun sain tietää hänen miesystävistään. Minua alkoi oikein yököttämään ja olen aikonut erota. Olen sitä mieltä, että mies pettää varmasti jossakin vaiheessa. Tyypilliset miessexikaverit ovat halujen tyydytyspaikkoja kuten heteromiehien ilotyttö käytöt.
- Vanhemman vinkki
Mitä pahaa tai pelättävää bi-seksuaalisuudessa on? Sehän vain viestii, että kumppanisi kiihottuu myös samasta sukupuolesta. Se ei tarkoita sitä, että hänellä pitäisi olla suhteen ulkopuolinen seksikumppani.
Mitä sitten kun otat itsellesi heteromiehen ja hän kertoo kiihoittuvansa varpaittesi nuolemisestä ja pissaleikeistä? Samalla tavalla siinä on kyse kumppanisi seksuaalisista intresseistä, ei siitä että hän pettäisi sinua. Jos kieltäydyt, eihän se tarkoita että toinen lähtee vieraisiin.
Ja voit olla satavarma, että jossain vaiheessa heteromiehesi ehdottaa jotain pervoa mikä sinusta voi olla outoa. Ahdasmielisyyttä on se, jos ei ymmärrä että toinen voi kiihoittua itselle vieraasta asiasta. Kyse ei ole niinkään bi-seksuaalisuudesta. ^Ihan oikeassa olet!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie2395785Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta453842Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom323208Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole593111Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1602934Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava372753Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten902730Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin732419Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt742060Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1892021