Ahdasmielinenkö..Minä???

-nainen 25-

Kertokaa hyvät ihmiset olenko ahdasmielinen, jos en halua olla suhteessa ihmisen kanssa joka on osoittautunut bi-seksuaaliksi?

8

1025

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jup

      se on jokaisen oma asia kenestä tykkää, jottelin bi sopii jollekin
      ei ja siihen on tyytyminen, joka
      muuta väittää, suksikoon kuuseen

      • -nainen 25-

        Itse tulin siihen tulokseen, että minä en voi olla ko. henkilön kanssa suhteessa. Hän olkoon millainen tahansa, mutta ajatus bi:stä kumppanina ei sytytä.


      • Hetero
        -nainen 25- kirjoitti:

        Itse tulin siihen tulokseen, että minä en voi olla ko. henkilön kanssa suhteessa. Hän olkoon millainen tahansa, mutta ajatus bi:stä kumppanina ei sytytä.

        Et ole ahdasmielinen. En voisi itsekään seurustella bi:n kanssa. Ymmärrän sinua täysin. Hetero riittää mulle.


      • taurus70
        -nainen 25- kirjoitti:

        Itse tulin siihen tulokseen, että minä en voi olla ko. henkilön kanssa suhteessa. Hän olkoon millainen tahansa, mutta ajatus bi:stä kumppanina ei sytytä.

        ...straightistä jos on kuitenkin uskollinen :) Katseleehan heterotkin (ainakin minä) muita ja koko ajan. Eri asia tekisinkö sitten mitään. Eihän samasta sukupuolestakaan kiinnostuneet ole automaattisesti liikenteessä "pane AINA kun saat" -mentaliteetilla.

        Eri asia sitten on, että ainakin miehissä harvempi taitaa olla bi vaan useammin kyllä aivan rämehomo. Aluksi vaan ei voi ehkä myöntää itsellekään (ja SANOIN useampi, ei KAIKKI). Tiedän montakin homoa jotka ovat hyväksyneet tämän ilmeisesti geneettisen ominaisuutensa vasta pitkästi aikuisena, osalla jopa lapsia ja avioliitto takana [siis ei lapset:)].Kysehän ei ole valinnasta.

        Tietysti jos ajatus häiritsee riittävästi ja pelottaa tuleva niin mikäs siinä. Jotenkin on yleisesti helpompaa lie hyväksyä naisten biseksuaalisuus ja lesbous kuin miesten. Itse olen hengaillut bi-naisen kanssa ja vaikka lesbot eivät herätäkään kummempia värinöitä (vrt.eroottiset fantasiat) niin se oli hänen elämänsä osa jonka hyväksyin ja mikä ei minua loukannut.

        Hyvää vuoden alkua!


    • Ni

      Ne bi (ihmiset) on sairaita!
      En mäkää halua olla bedojen kans!

    • Ulrikka

      Itse olen bi-miehen kanssa avoliitossa. Seksi loppui väliltämme, kun sain tietää hänen miesystävistään. Minua alkoi oikein yököttämään ja olen aikonut erota. Olen sitä mieltä, että mies pettää varmasti jossakin vaiheessa. Tyypilliset miessexikaverit ovat halujen tyydytyspaikkoja kuten heteromiehien ilotyttö käytöt.

    • Vanhemman vinkki

      Mitä pahaa tai pelättävää bi-seksuaalisuudessa on? Sehän vain viestii, että kumppanisi kiihottuu myös samasta sukupuolesta. Se ei tarkoita sitä, että hänellä pitäisi olla suhteen ulkopuolinen seksikumppani.

      Mitä sitten kun otat itsellesi heteromiehen ja hän kertoo kiihoittuvansa varpaittesi nuolemisestä ja pissaleikeistä? Samalla tavalla siinä on kyse kumppanisi seksuaalisista intresseistä, ei siitä että hän pettäisi sinua. Jos kieltäydyt, eihän se tarkoita että toinen lähtee vieraisiin.

      Ja voit olla satavarma, että jossain vaiheessa heteromiehesi ehdottaa jotain pervoa mikä sinusta voi olla outoa. Ahdasmielisyyttä on se, jos ei ymmärrä että toinen voi kiihoittua itselle vieraasta asiasta. Kyse ei ole niinkään bi-seksuaalisuudesta.

    • ^Ihan oikeassa olet!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      170
      2526
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2234
    3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      499
      1683
    4. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      312
      1438
    5. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      20
      1307
    6. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      420
      1239
    7. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      134
      1116
    8. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      107
      1095
    9. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1055
    10. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      9
      1002
    Aihe