Luontokuvaukseen?Ja jokaei olisi hirveen kauheen kamalan kallis.Mulla on Panasonicin Lumix kamera,
mutta se alkanu temppuilemaan ja haluisin hyvän peruskameran,jolla voisi saada hyviä luontokuvia esim.perhosista tai linnuista.
Mikä olisi?
Hyvä kamera
2
1101
Vastaukset 2
- TerhoByysa
mikä tahansa perusjärkkäri, johon lisukkeeksi kohtuullisen suureen kuvautumissuhteeseen kykenevä objektiivi(perhoset) ja polttoväliä sen verran, että saat rajattua kohtuullisen hyvin vähän kauempaakin(linnut)
Tollasen aloiottelijan järkkärin saa halvimmillaan muutamalla satasella.
Objektiivit toki maksaa lisää, mikäli se kittipaketti ei riitä.- Whig
Ei sen tarvitse olla järkkäri vaikka moni sellaista heti automaattisesti tarjoaa.
--
http://www.petrilopia.net/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45717
- 20649
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48620- 53608
- 46579
- 76576
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan186525- 41522