meillä on yks poika nyt ollaan kaveria sille yrittäneet 2v ja onnistumaatta ollaan käytty lapsettomuusasioillakin ja seuravaksi jos kuukautiset tulee mun pitäis aloittaa klomifet nimistä lääkettä onko se hyvää? auttako ollenkaan tulenko raskaaksi? oleen niin monta kertta pettynyt aina kun kuukautiset ovat myöhässä oleen iloinen ten testi ja nega tiettysti on niinkuin nyttenkin 1viikko myöhässä mulla kauheen päänsärkyä,huimausta,väsymystä,hikoilua jne,,, käviin ostamassa apteekkin raskaustestiä ja näkyi heti neg pettyin taas eikä kuukautiset olee tänäänkään tulleet vielläkään mitä teen??
2v yritystä
surullista
3271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olette nyt aloittaneet hoidot niin eiköhän kohta ala tapahtua. Me kävimme kanssa läpi tuon rumban.
Kärsimme 5 vuotta lapsettomuudesta ja inseminaatiolla saimme esikoisemme. Esikoinen on nyt 7 kk.
Nyt olen ilmeisesti raskautunut luomuna, menkat on yli viikon myöhässä mutta testiä en uskalla tehdä.
Nyt vain reippaana aloitatte hoidot. Katse eteenpäin. Lääkkeet on tehokkaita ja niillä onnistuu moni. Oikein paljon onnea yritykseen.
noh arvasin nyt kuukautiset tulikin voih.... en jaksaa enää oon todellakin pettynyt itteeni:( nyt sit aloitan lääkeet sunnuntaina eli ne olikohan klomifet joku sellainen kummiskin noh osaako kukaan kertoa miten se auttaa?
Se on clomifen ja googlettamalla saat selville tarvittavan ja paljon muuta. Lääkkeestä on pitkiä ketjuja monilla vauvapalstoilla.