Saako Vilnan kaupoista piimää, jukurttia ja muuta vastaavaa? Menen työkeikalle syksyllä ja mahani vaatii piimää juotavaksi.
Saakos muuten Finnairilla ja muilla lentoyhtiöillä viedä Suomesta tölkkipiimää omassa tölkissään käsimatkatavaroissa? Määrä olisi pari tölkkiä.
Kaupoista varmaan saa pullotettuja limuvesiä?
Tiedoista kiitollinen piimämaha.
Saako hapanmaitotuotteita
5
786
Vastaukset
- piimän ystävä
juu, etsi maitotiskiltä "kefiras" - se on piimää. löytyy myös vähärasvaisena.
- kefiras
Baltian lahja kansan mahoille. Suomessa sitä saa Eesti Hekut kaupoista. Kokeileppas http://tatipensio.info/article/751
- vie koneeseen
Baltian maat on piimäkansaa ! Maxima ketjun myymälät esim http://www.vilnius-life.com/shop/shops_details/134-Maxima
http://goliath.ecnext.com/coms2/product-compint-0001284893-page.html
http://www.naujastatyba.lt/2/english.htm
http://www.inyourpocket.com/chapter/312-shopping.html
http://www.inyourpocket.com/lithuania/vilnius/shopping/category/1835-markets.html
suuret marketit pursuaa Although Vilnius has followed the trend for big shopping malls such as Europa, Konstitucijos 7a, and Akropolis, Ozo 25, the old town is also home to a pleasing myriad of small-scale niche shops.
http://www.vilnius-life.com/shop/shops.php
http://www.happycow.net/europe/lithuania/vilnius/index.html
http://wikitravel.org/en/Vilnius
Lacto 7 maitohappobakteerit aina mukaan
ja Ripulijuomien ("oral rehydration solution", Osmosal) kehittyessä on oraalisesta korjauksesta tullut kuivuman ensisijainen hoitomuoto. Juomien kehittelyssä Olennainen havainto oli se, että liuoksen oikea sokeri-suola-suhde (natrium/glukoosi: 1/1) takaa suolojen imeytymisen ohutsuolessa (1).
Ja vain pullovettä ! - lentoooooon!
Käsimatkatavaroissa vienti menee tosi vaikeaksi. Nesteitä saa viedä turvatarkastuksen ulkopuolelta matkustamoon vain 100 millilitran (eli desin) purnukoissa, ja vain niin paljon että mahtuvat litran kokoiseen minigrip-pussiin. Ja näistä ovat muuten ihan älyttömän tarkkoja. Ellet sitten onnistu ostamaan piimääsi tax-free -kaupasta :-)
- ... Vilnassa
Tuskin maahan jossa on juotu 1000 vuotta hapanmaitotuotteita tarvii paljoa piimää viedä. Markettien valikoima on monelta osalta parempi kuin Suomessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1145199Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744371649- 1991183
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111143Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk201109Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861030Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47941- 64931
- 64896
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64836