Nokia 5000 apua

Mun tuttu osti nokia 5000 siinä toivossa että voisi ladata siihen musiikkia mutta sitten ilmeni että siihen ei edes saa muistikorttia vaikka jonkunlainen musiikkipuhelin se on. Onko kellään kokemusta asiasta? :)
89667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mikä hel****i siinä on, ettei voi kysyä tuollaisia itsestäänselvyyksiä myyjältä ostohetkellä? Vähän aloitekykyä kaupassa, nokia.fi tai soitto kaverille, niin tuokin murhe olisi vältetty. Ottakaa opiksenne.

On kokemusta, meidän kaupassa on noita myynnissä. Meiltä saa palvelua. Nokia.fi:stä löytyy tekniset tiedot. Siinä ei tosiaan ole muistikorttipaikkaa. Se on hyvä perusluuri, "nuorisopuhelin", ei musiikkipuhelin.

Äänestä
  • Olis varmaan kannattanu kysyä myyjältä? Myyjät auttaa mielellään ja yleensä kysyvätkin että voiko olla avuks. Jos ei tajua kysyä niin turha itkee, puhelin on tosiaan ihan vaan peruspuhelin johon saa aidot soittoäänet ja sisäseen muistiin mahtuu säkällä 3 kappaletta.

    Äänestä

  • lllllllllllllllllll kirjoitti:

    Olis varmaan kannattanu kysyä myyjältä? Myyjät auttaa mielellään ja yleensä kysyvätkin että voiko olla avuks. Jos ei tajua kysyä niin turha itkee, puhelin on tosiaan ihan vaan peruspuhelin johon saa aidot soittoäänet ja sisäseen muistiin mahtuu säkällä 3 kappaletta.

    Mulla on vähän oma lehmä ojassa, mutta silti. Ostin tän N5000:sen, siinä toivossa että PC Suiten avulla siihen saa laitettua musaa, kun sitä nyt mainostettiin "musiikkipuhelimena". Ihmettelin kotona kun availin laatikkoa, että missäs piuha? Nooh, ajattelin että se on lisälaite tms. jonka kävisin karhuamassa jälkeenpäin kaupan tekijäisiksi. Nokian nettisivuilla puhutaan hienosti että luurin saa synkronoitua tietsikkaan yms.

    Mutta ei näköjään. Menee luuri takasin kauppaan. Hyvä etten hukannut kuittia minkä yleensä teen.

    Ja sanoin ostotilanteessa myyjälle että haluun luurin jossa on mp3-soitin ja kamera mahd. halvalla. N5000:tta suositeltiin ja sen otin.

    Äänestä

näyttäähän tuossa Nokia 5000:ssa olevan tuo bluetooth -ominaisuus. Eikun tietsikalle vaan bluetooth -dongle muutamalla kympillä ja MP3:set sieltä sitä kautta puhelimeen... ei tarvitse kaapelia...

Äänestä
  • Itelläni on tää kyseinen puhelin ja välillä siihen näytölle tulee teksti "tarkista tiedotepalvelu" mitäköhän se mahtaa tarkottaa?

    Äänestä

  • jojojopjapsj ow kirjoitti:

    Itelläni on tää kyseinen puhelin ja välillä siihen näytölle tulee teksti "tarkista tiedotepalvelu" mitäköhän se mahtaa tarkottaa?

    ARRGGHH!! maksoin 130€ tästä ja ei saa edes musiikkia!!! voi *****!

    Äänestä

Huh! Onneks kerroit! Olin jo melkein ostamassa tuon kännykän, ja ajattelin ostaa siihen muistikortin että saisin siihen musiikkii...... Pitää ettii joku muu hieno kännykkä...........

Äänestä
  • Mailman PASKIN puhelin !! mul on toi puhelin lentäny jo varmaa 10 kertaa seinää :D ja se vituttaa siin ku eimee muisti kortia

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


junijani kirjoitti:

Mun tuttu osti nokia 5000 siinä toivossa että voisi ladata siihen musiikkia mutta sitten ilmeni että siihen ei edes saa muistikorttia vaikka jonkunlainen musiikkipuhelin se on. Onko kellään kokemusta asiasta? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu