asiakaspalvelu on surkea, mutta ulkomalais soitot ovat Suomen halvimmat 99551 etuliitymä ja toimivat hyvin.
Känykkä puh ovat halpoa.
aikamassa otta niltä nettiopuhelin tai kuten he sanovat Europhone. Onko kokemuksia?
Känykkä puh ovat halpoa.
aikamassa otta niltä nettiopuhelin tai kuten he sanovat Europhone. Onko kokemuksia?
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ainakin meillä töissä on kaikki puhelimet toimineet hyvin käytän puhelin vaihteessa päivittäin Cubion Europhonea (Granstream 201) ja siinä ei ole ollut mitään vikaa. Lisäksi se on hyvin edullinen, meillä harkittiin pitkään kannattaisiko vaihtaa lankaliittymät siihen. Kyllä kannatti, koska siitä voi soittaa maailmalle ilman mitään lanka/matkapuhelinlaskuja. Puhelun laatu on ollut aina hyvä. Tosin olen kuullut jos, internet yhteys onn surkea niin silloin europhone ei välttämättä toimi kunnolla, koska sehän toimii internetyhteyden kautta.
Europhone on muuten todella hyvä puhelin koska siinä saa myös suomalaisen numeron mikä alkaa 09 XXX.
Meillä on Saksan konttorilla kanssa tälläiset europhonet ja meille soittajat kuvittelee soittavansa oikeesti meidän Helsinkin toimistolle ;) Puhelun soittajahan ei sitä huomaa, sillä hän maksaa siitä saman verran kuin soittaisi helsinkiläiseen lankapuhelimeen.
Meillä puhelut maksaa saksaan tästä Europhonesta soitettuna vaan 3 centtiä minuutissa!!! Mutta meillähän on ne Europhonet Saksassakin joten meidän väliset puhelut ovat ilmaisia, siis todella taloudellista!