töitä!

olisko kellään antaa vinkkejä mistä opiskelijan kannattaisi hakea vkl työtä tai iltatyötä kajaanista? ...ja mistä niitä myös saisi.
olen kysyny vähän joka puolelta mutta tarvista ei kuulema ole..
51243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mutta ensim. ABC:ltä tai siivousfirmoista.

Äänestä

firmoilta. Ravintolat ja yökerhot tarvii tarjoilijoita, tiskaajia ym. viikonloppuisin.

Äänestä
  • hakkee.

    Äänestä

Näyttää olevan viikonloppu/iltaduunia ja pohjapalkka noin tonnin provikat. Mediapex, Smart Contact ja mitä niitä vielä onkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wallance kirjoitti:

olisko kellään antaa vinkkejä mistä opiskelijan kannattaisi hakea vkl työtä tai iltatyötä kajaanista? ...ja mistä niitä myös saisi.
olen kysyny vähän joka puolelta mutta tarvista ei kuulema ole..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu