Mun äiti kokoajan huutaa mulle.

IrinaSpalko

Mä en tajuu miks se mulle huutaa kokoajan ja yrittää lyödä, miksi? inhooko äitini mua?

Oikeesti tää on totta koska tänää kun mä olin paistamas munaa niin en ehtiny heittää ne kuoret pois ja jätin ne siihen viereiseen tiskipöydälle ja mun äiti alkoi huutaa mulle "MIKSI SÄ JÄTIT NÄÄ KUORET TÄHÄN SE ON VAARALLISTA!!!!??!?!??!?!?!" ja heitti ne kuoret mua päin ja ne meni rikki. Mä oon iha kiltti kotona ja silti se huutaa mulle turhaa. Mitä teen, vastakaa tähän!

11

2143

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksvaann

      Onko teillä lemmikkejä?
      Eihän muuten munankuoret vaarallisia ole ellei ne joudu eläimen nieluun.
      Eikä edes silloin oikeestaan.
      Tai onko teillä vauva talossa?

    • äidit

      vaa o sellasii. kokemust on :(

      • Miss Blue

        ..tuskin sun äidillä pelkkä paha päivä oli, ja jos oli, niin sit jse oli tosi paha päivä. ei sun tartte sietää moista käytöstä. yritä silti selvittää, mikä on vialla. jospa sun äidillä on jotain huolia, esim rahapulma? tai sitten jotain muuta, toivotaan et tuo järjestyy jotenkin. tää voi olla aika laiha lohtu, mutta tuskinpa sun äiti sinua vihaa:)


      • .........
        Miss Blue kirjoitti:

        ..tuskin sun äidillä pelkkä paha päivä oli, ja jos oli, niin sit jse oli tosi paha päivä. ei sun tartte sietää moista käytöstä. yritä silti selvittää, mikä on vialla. jospa sun äidillä on jotain huolia, esim rahapulma? tai sitten jotain muuta, toivotaan et tuo järjestyy jotenkin. tää voi olla aika laiha lohtu, mutta tuskinpa sun äiti sinua vihaa:)

        Niin ja lapseenhan on hyvä purkaa stressiään. Joo-o. On siinä hyvä äiti.


    • N20

      Mulla oli äidin kanssa aika huonot välit kun asuin kotona.Huutoa,riitelyä ja joskus ku äiti suuttu kunnol se saatto lyöd mua mailalla.Sitten tuli se päivä ku riideltiin tositosi pahasti ja muutin sen jälkeen pois kotoa,olin 15-vuotias.Noin puoltoista vuotta oltiin huonoissa väleissä ,tuskin puhuttiin.Mutta nykyään(4 vuotta kulunut) ollaan tosi hyvissä väleissä,en olis koskaan uskonu et äiti voi olla noin kiva ja rento.

    • Ärsyttää!

      Mun äiti huutaa oikeesti ____ihan____ kokoajan, ja kiroilee paiskoo tavaroita ja uhkailee... Tää on jatkunu jo 3,5 vuotiaasta lähtien (oon nyt 12.v) eli todella kivaa... Mulla on korvat tosi usein kipeet, ja huono kuulo. Ja sitten äiti ei tiiä minkä takia.. Siis jätin lautasen siksi aikaa tiskipöydälle kun vein roskat, ja sitte takas sisälle nii äiti siinä oottaas nii heti "MIKS VITUSSA TÄÄS JÄTETTY JOKU HELVETIN LAUTANEN TOHON, MÄ OON SANONU SULLE JO ETTÄ SÄ LAITAT NE TISKIKONEESEEN VITUN KAKARA!!" Nii et jeee.... Itken välillä tämän takia, koska äiti myös hakkaa. En uskalla edes kertoa mistään tärkeästä :/ tämän takia en koulussa viittaa, enkä puhu juuri mitään, ja olen arka. Ja siihenkään ei tiedetä syytä... Kun iskä vielä asui täälä, niin sen piti rauhotella äitiä, ja silloon oli turvallisempi olla (ne eros kun olin 4.v) ärsyttävää kun vielä aika kauanki aikaa ku saan muuttaa pois.. Odotan sitä ihan hirveesti. Suurimman osan ajasta äiti on koneella tai puhuu puhelimessa. Omistan akaattikotiloita, 3 koiraa. Äiti sanoo aina kun en ikinä hoida niitä, vaikka lenkitän, ruokin, harjaan ja leikin niiden kanssa päivittäin. Kotiloille annan joka päivä uuden ruuan, ja siivoan terraarion kerran 1,5-2vk. Mutta aina kun olen lähdössä lenkille koirien kanssa, niin sitten pitää ruveta siivoamaan huonetta, vaihtamaan vaatteita jne, ärsyttävää. Oon todella kateellinen niille, joidenka äiti on kiltti, huumorintajuinen, välittävä ja pelkästään joskus korottaa ääntä.

      • Anonyymi

        Sano sun äidille mä lähen vittuun ja ilmoita perhe väkivallasta 👍


      • Anonyymi

        Voit varmaan saada jonkin sijoituskodin.
        Ei voi tuollaista kielenkäyttöä joutua kuuntelemaan. Jos sanot niille terveydenhoitajalle? Näytät tuon kirjoittamasi
        Ja pyydät päästä minne saat koirat mukaan ?
        Tai jätät ne vanhemmille. ??? Mitä ajattelet koirista.? Minä en näe muuta estettä.kuin ne koirat. Olisi nuorena ollut vaikea luopua koirista.
        Tai onko joku sukulainen? Jonka luo voisi mennä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voit varmaan saada jonkin sijoituskodin.
        Ei voi tuollaista kielenkäyttöä joutua kuuntelemaan. Jos sanot niille terveydenhoitajalle? Näytät tuon kirjoittamasi
        Ja pyydät päästä minne saat koirat mukaan ?
        Tai jätät ne vanhemmille. ??? Mitä ajattelet koirista.? Minä en näe muuta estettä.kuin ne koirat. Olisi nuorena ollut vaikea luopua koirista.
        Tai onko joku sukulainen? Jonka luo voisi mennä.

        Miksi vastailet johonkin vanhoihin viesteihin?


    • Anonyymi

      Mulla on kyl kans komemusta

      • Anonyymi

        Sano sun äitil et mä painun vittuun täältä kosk en jaks sua enää saat sit ettii jos tarviit mua elämässäs


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      425
      1690
    2. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      94
      1128
    3. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      94
      960
    4. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      63
      879
    5. Riitastako pelastaja

      Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt
      Kemijärvi
      49
      788
    6. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      43
      783
    7. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      123
      753
    8. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      10
      748
    9. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      740
    10. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      39
      719
    11. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      61
      697
    12. mielikuva

      Mitä luulet hänen ajattelevan sinusta?
      Ikävä
      50
      626
    13. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      36
      605
    14. 45
      577
    15. 34
      575
    16. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      95
      562
    17. Olisitko nainen ihan nolona

      Jos et saisikaan sitä nousemaan...
      Sinkut
      92
      546
    18. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      48
      545
    19. Millaisen talvitakin haluaisit?

      Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain
      Sinkut
      85
      518
    20. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      49
      503
    Aihe