Runescape on virus?

Mun antivirus ilmoittaa että runescape clientti on trojan horse ja valittaa sitä koko ajan! Ei muu auta kuin laittaa virustorjunta pois päältä. Miksikäs näin ja saisko tuota mitenkään korjattua?
3546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuulostaa kyllä todella oudolta jutulta. Ehkäpä pystyisit määrittämään Runescapen sivustot luotettaviksi sivuiksi viruksentorjunnastasi, jolloin mahdollisesti ilmoituksia ei enää tule. Ainakin kannattaa kokeilla! =)

Äänestä

Onko ihan runescape.com vai eksyitkö muualle pelaamaan? Silloin voi ollakin syytä viirusvaroituksiin *köh*ysk*niisk*mopar*köh*

Äänestä
  • Ihan aito rune ja member olen, 110 levelinen. Nyt ei enää ilmoita :) Loppui itsestään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kowekowekwe kirjoitti:

Mun antivirus ilmoittaa että runescape clientti on trojan horse ja valittaa sitä koko ajan! Ei muu auta kuin laittaa virustorjunta pois päältä. Miksikäs näin ja saisko tuota mitenkään korjattua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu