Heissan rotikoiden omistajat! 4kk pennulla on tullut etutassuihin "ranteen" kohdalle patit. Eläinlääkäri suositteli vaihtamaan kuivaruoan merkkiä ja testaamaan helpottaako vaiva. Koira syönyt nyt eläinkaupan papanoita. Onko jollain vastaavaa kokemusta ja millä patit "sulaneet"? Mitään lisäravinteita (kalkkia tms) pentu ei ole saanut.
Vastaukset 2
- ihan normaalit
ns. kasvupatit joissa siis luuston kasvuun vararavintoa. Jos eivät ole kivulloiset, häviävät kasvun myötä mutta laadukkaasta muonasta kannattaa huoelhtia. syöhän koira penturuokaa?
- pennun mummi
Kiitos tiedosta! Syö eläinkaupasta ostettua penturuokaa eikä mielestäni ole liikaa "lenkitetty". Lähinnä vielä omaehtoista liikkumista ja korttelin ympäri kulkemista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102321Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???251036- 71922
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha591865- 48855
- 82748
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 69654
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31646