Olipa läpimätä esitys tänään uefacupissa. Miten tollasia joukkueita edes pääsee kansainvälisiin peleihin?
Eikä siinä vielä kaikki kun sitten selvisi että joukkueen valmentaja Olli Huttunen antoi niin kovat näytöt kahdessa edellisessä pelissä(Haka - Inter 0-4 ja Haka Bröndby 0-4) ettei veikkausliigajoukkue Haka voinut mitenkään olla tarjoamatta valmentajalle kahden vuoden jatkosopimusta. Missä muualla tällaista tapahtuu kuin Suomessa?
Valkeakosken Haka on paska
4
496
Vastaukset
- futisfani
on varmasti miettimässä jo ensivuoden taktiikoita eurokentille ja samalla psyykkaa pelaajia. Jollain ilveellä Haka kuitenkin sinne eurokentille vääntäytyy. Putki jatkuu, mutta jatkuuko nollaputki myös? Niin voi käydä jos vastaan tulee joku "ylivoimianen" pohjoismainen joukkue.:D Kaukana on Hakan euromenestysvuodet.
- Cup fani
Onko Haka joskus voittanut europeleissä jotain manitsemisen arvoista? Cork Cityä vastaan lupaili jotain, mut tais olla yks ja ainoa hyvä suoritus.
- futisfani
Cup fani kirjoitti:
Onko Haka joskus voittanut europeleissä jotain manitsemisen arvoista? Cork Cityä vastaan lupaili jotain, mut tais olla yks ja ainoa hyvä suoritus.
Vuosituhannen alkupuolella Haka pelasi mestarienliigan kolmannelle karsintakierrokselle. Seuraavana kesänä se pelasi Intertotossa tasurit Fulhamin kanssa. Näitä voi jo kutsua menestykseksi verrattuna nykyiseen tilanteeseen. Sen jälkeen on tullut kunnolla pataan europeleissä ja vieläpä enimmäkseen skandinaavijoukkueilta.
- Cup fani
futisfani kirjoitti:
Vuosituhannen alkupuolella Haka pelasi mestarienliigan kolmannelle karsintakierrokselle. Seuraavana kesänä se pelasi Intertotossa tasurit Fulhamin kanssa. Näitä voi jo kutsua menestykseksi verrattuna nykyiseen tilanteeseen. Sen jälkeen on tullut kunnolla pataan europeleissä ja vieläpä enimmäkseen skandinaavijoukkueilta.
Mutta joku sellainenkin joukkue kuin Bröndby, voi parhaana päivänään olla paha vastus kelle tahansa. Jos nyt esimerkikisi olis taistelupari Fulham vs. Bröndby, mitn kävis? Itselläni oli Hakasta muistissa vain tappiot eurokentiltä, eikä niin koville joukkueille. Mutta muistatteko kuin aikanaan Ronaldon PSV Eindhoven pelas MyPaa vastaan? 7-1.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3112814Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011443- 1081271
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831261Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991255Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581205- 481095
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi761007Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24921- 33817