Tavaratilan mitat?

mittamän

Mitkä mahtavat olla Yaris verson tavaratilan mitat?Onko paljon eroa farkkucorollaan?

4

7659

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kunniaan

      Otapa mittanauha mukaan ja kävele johonkin autoliikkeeseen, jossa kyseisenlainen Yaris on myynnissä. Sitten voit mitata ihan haluamastasi kohdasta ja näet, miltä tavaratila näyttää.

    • riisipussi

      Mitättömän pieni kinnerihän sa Varis on. Oikein riisipussi sanan varsinaisessa merkityksessä.

    • ostoa suunnitteleva

      Yaris verson tavaratilan mittoja:

      takapenkit käytössä:
      Syvyys 43-62cm
      leveys 96cm min pyöränkotelon kohdalta muuten 125cm
      korkeus 116-120cm,
      jos irroitettava hattuhylly paikalla korkeutta 55cm alla ja päällä

      takapenkit käännettynä alas:
      syvyys 130-155cm
      leveys 96-125cm
      korkeus 116-120cm

      Nämä tiedot sain meilaamalla liikkeeseen jossa kyseinen auto myynnissä. Suunnittelen perheauton ostoa ja pohdin kuumeisesti riittäisikö tuo tila meidän tarpeisiin. Rattaiden ei enää tarvitse mahtua mukaan.

      Onko kokemuksia Yaris Versosta perheautona? Moni pitää sitä rumana mutta minusta se on persoonallisella tavalla tyylikäs. Ennen muuta en haluaisi tarpeettoman isoa autoa jos ketterä ja vähän kuluttava riittää tilan puolesta. Kunhan joulu saadaan pois alta niin taidan lähteä koeajamaan.

    • Anonyymi

      Perheautosta en tiedä, mutta loistavasti menee koira-autona kun kuskin/apukuskin penkin takana menee yksi iso koirahäkki poikittain (häkin päätyovi aukeaa auton sivuovesta), ja sen taakse mahtuu vierekkäin kahden pienen koiran häkit pitkittäin (häkeistä poistuminen päätyovien kautta takakontin ovesta) tai vaihtoehtoisesti toinen iso häkki poikittain, josta poistuminen häkin sivuoven kautta takakontin ovesta. Rengaskoteloiden viemä tila tietysti estää kahden jättihäkin mahtumisen, että toisen oltava lyhyempi, mutta omat koirat ovat mahtuneet loistavasti. Pisteet myös siitä, että yksi takapenkki voi olla käytössäkin ja silti tilava häkki mahtuu sen viereen ja itse takakonttiin jää vielä tilaakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      180
      6567
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1814
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1588
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1310
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      47
      1019
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      40
      973
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      942
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      869
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      243
      853
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      819
    Aihe