Muglan markkinat

Kannattaako mennä Aurinkomatkojen retkelle Muglan markkinoille? Onko tietoa lähtö- ja paluu ajasta?
6740
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Muglan markkinoille suosittelen torstaina omatoimimatkaa. Busseja menee usein ja voi pitää omaa aikataulua. Helppo mennä.

Äänestä
  • Olin tänä ja viime vuonna retkillä,tänä vuonna oli hieman kiireisempi aikataulu kuin viime vuonna,muuten retki ok.
    Lähtö oli Icmelerin hotellista klo 11 ja takaisin oltiin 17.30.
    Matkalla kenkä-laukku tehtaanmyymälä,H&M tyylinen tehtaanmyymälä,urheilu ja lelukauppa myymälät ja jotain muuta,lisäksi kahvila matkalla.
    Pysähdyimme myöskin matkalla kuvaamaan maisemia ylhäältä vuorilta,tämä pyyntö toteuttettiin kun joku sitä erikseen pyysi.

    Itse markkinoille jäi tänä vuonna hiukan liian
    vähän aikaa,noin tunti ja 45 minuuttia,siihen nähden että markkinat ovat todella isot ja nähtävää paljon,itse kaupunkiin tutustumiseen ei jää aikaa.
    Hinnat Muglassa on puolet halvempia kuin Marmariksessa.
    Ehkä ensi kerralla menen omatoimisesti sinne,jää enemmän aikaa.
    Mutta kuten sanoin retki riippuu myös siitä kuka opas on mukana.
    bussi on hyvä,ilmastoitu ja tavarat voi huoletta jättää sinne.

    Äänestä

Aurinkomatkat tekee torstaisin lähtö Marmariksesta n. 10.15 ja paluu 17.00-17.30.
Ensin käydään parissa tehtaanmyymälässä sitten Muglan markkinoille. Muglan markkinoillaon todella halvenpaa kuin Marmariksen markkinoilla. Farkut, lähtöhinta 10 liiraa, eli n. 6 €. Aikataulu on kyllä aika kiireinen. Paluumatkalla taas muutama tehtaanmyymälä. Esim. kenkämyymälässä oli heinäkuussa ale joissain tuotteissa -50%, laskin että HYVÄNNÄKÖISET naisten syyssaappaat (nahkajäljitelmä) n. 25 €.

Äänestä

Ehdottomasti kiva retki ja hintansa väärti.
Matkalla käytiin useissa tehtaan myymälöissä.
Suosittele.
Lähtö oli jotain 10 aikoihin ja paluu joskus 17 jälkeen.

Äänestä
  • kokeilin josko onnais reissu omatoimisesti mut ei. dolmus ei stoppaa jokaisella tehtaankaupalla ja jos stoppaa niin joka kerta joutuu maksaan dolmusrahan uusiks. tuli tosi kalliiksi ja aikaa palo tuhottomasti. am reissu tosi kiva ja sutjakka.

    Äänestä

Miten pitkä matka sinne Muglan markkinoille on marmariksesta? Onko ne tehtaanmyymälät mahdollista löytää itse helposti jos menee vuokra-autolla?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


P:) kirjoitti:

Kannattaako mennä Aurinkomatkojen retkelle Muglan markkinoille? Onko tietoa lähtö- ja paluu ajasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu