Vesirokko

Olen sairastanut vesirokon aikuisiällä, ja kuulin joskus jostain (en enää muista mistä) että se aiheuttaisi miehillä lapsettomuutta, pitääkö paikkansa? Miten naisten kohdalla? En löytänyt netistä etsimällä tietoa.. Rupesi vain mietityttämään että voinko niitä lapsia saada..
Kiitos vastauksista etukäteen.
2954
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sikotautiin, joka aiheuttaa miehillä lapsettomuutta? Vesirokosta en ole ikinä kuullut noin sanottavan. Lähes kaikkihan sen sairastavat.

Äänestä
  • olen kyllä kuullut, siksi rupesinkin ihmettelemään että onko joku ne sekoittanut keskenään.. Mutta se oli varmaankin sitten virhe-luojan kiitos.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuoriIhmettelijä(n) kirjoitti:

Olen sairastanut vesirokon aikuisiällä, ja kuulin joskus jostain (en enää muista mistä) että se aiheuttaisi miehillä lapsettomuutta, pitääkö paikkansa? Miten naisten kohdalla? En löytänyt netistä etsimällä tietoa.. Rupesi vain mietityttämään että voinko niitä lapsia saada..
Kiitos vastauksista etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu