Yhdyvaltojen ex-kuvernööri "paljastaa" että phoenixin valot (v.1997) oli muukalaisten avaruusalus: http://www.youtube.com/watch?v=GLUAhVkGmj0
Mies oli kyseisen osavaltion kuvernööri tapahtuma-aikaan. Mitäs mieltä olette?
Mies oli kyseisen osavaltion kuvernööri tapahtuma-aikaan. Mitäs mieltä olette?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuli mieleen näkökulma tuohon artikkeliin liittyen:
http://www.ufocasebook.com/2008b/commentsarea51video.html
Kyse ei ole itse kommenttien aiheesta vaan kommentista nro 2 jonka esittää kai ehkä joku armeijan tyyppi:
""
There is also a private company that is developing commercial, heavy-lift blimps where one of them is about three football fields in designed length. That puppy is supposed to be "really big"! Some of the prototypes are probably making waves of UFO reports during their test flights. Blimps, even the conventional powered ones, are pretty quiet and have all kinds of lighting systems.
""
Siis kehitteillä olisi isoja aluksia joita testataan. Saman kokoisen aluksen nähtiin Stephenvillessä. Phoenixissa ehkä myös.
Tietysti voidaan kysyä miksi asutulla alueella testaillaan? Outoa se on. Voisiko olla että hallitus haluaa edesauttaa ufohysteriaa, esim. näyttäisi Bob Lazarille "ufoja!, jotta uusia laitteita voitaisiin testata ja kansa puhuisi vain ufoista?
Ei ihmisillä ole ole ollut tämän tason teknologiaa mitä nämä havainnot edustavat. Siis ainakin lento-ominaisuuksiltaa kun alukset liikkuvat äänettömästi ja mekaniikan peruslakien vastaisesti. Ja näitä on havattu ja raportoitu jo 1920 luvulta lähtein. ja miksi halitus jahtaisi omia koe-aluksiaan suihkukoneillaan?
ja kyllä talebania ja vaikka nyt veli venäläistä jo kyykytettäis rankasti niillä härveleillä jos sellaisia olis käytös.