On vain meille? Eikö niin, meille kaikille turhaa ajatella muuta. Kaikki kuolemme, aika-- ja kuinka, mutta elämä on se,jonka kaikki olemme luonneet.
Aika,
AVKT
6319
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä meni korkealta, ei tavoita! Niinhän sen pitääkin.
Meidän ihmisten keskinäinen sopimushan tuo aika on.
Ja juuri tällä hetkellä toivon, että eräät noudattaisivat sopimusta hiukkasen täsmällisemmin...
:)
huomiselta porukka reissulta myöhästyjä. Siinä taas odotellaan yhtä ja mietitään mikä niistä vaki selityksistä nyt tulee. :)
jos aina venaatte? Meillä selvä sääntö, ketään ei odoteta.
kun päätä leikattiin
Kaikki kuolemme, mutta eikös ole kiva olla rahaa loppuun sakka ja lopun rahan antaminen lapsille on myös kivaa,
me ainakin nautimme antamisen ilosta, sitä että lapsillamme menee paremmin, he ovat samaa lihaa ja verta.
tiedätkö muuten mitä tarvitset rahaa 10v kuluttua, kun inflaatio syö joka vuosi eläkettäsi palkkatasoon verrattuna, eläkkeesi nouse vain 20 % siitä kuin palkat ja jos ei inflaatio ylitä tiettyjä kynnyksiä, eläkkeesi ei nouse yhtään, se vuosi unohdetaan.
Olen sen hyvin havainnut vanhempieni eläkkeissä,
ensin saivat enemmän kuin kaupan kassat yms. nyt on puolet kaupan kassan palkoista eli noin 800 kk.