vikaa kun aamun eka virta-avaimen kääntö vain hieman pyöräyttää moottoria. Carina E on 2 Litran bensa ja britti. Ajettu 370 tonnia. Toinen starttaus pyörittää jo hyvin ja räjähtää käyntiin. Kertokaa ihmiset mikä osa on menossa ja kuinka hyvin korjattavissa itse. Onko Motonetin solenoidin kärjet ja mäntä brittiin sopivia. Mistä saa edullisimmin tehdaskorjatun startin ja onko se sama kuin esim. 1,6 mallissa? Kiitoksia etukäteen.
Startissako
bossi
3
482
Vastaukset
- startin johdot
ole likaiset/rikki ja katso vielä alempia viestejä käynnistyvyysongelmista.
- caaariiin
Katoppa ettei akunkengät ole hapettuneet ja löysällä.
- bossi
Mitään en ole tehnyt ja taas toimii hyvin. Valot ei muuten syttyneet, kun vika oli ja virta-avaimesta kun käänsin. Toisella kerralla nekin sitten syttyi. Olisiko virtalukonpohja kypsymässä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2837454SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2823927Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti473834"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2942737Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä642193Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa362128Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1392064SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1611998Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re421983Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171781