Mulla on läppärissä molemmat ja haluaisin poistaa ubundun jotta saisin lisää tilaa. Valitettavasti olen unohtanut miten se tehdään!!! Voisiko joku ystävällisesti kertoa?! Kiitos
Ubundu ja Win XP
kasparone
2
927
Vastaukset
- fixmbr:n
Windowsin asennuslevyltä ja sitten alustat sen Ubuntu-osion Windowsin käyttöön.
Tai jotain. - Palikka
Linux käyttis poistetaan itsellään. Ubuntussa käynnistä gparted ohjelma, millä hallinnoidaan osioita. Valitse osiot missä Linux on asennettuna ja poista osiot. Muuta Windows osion koko koko levylle ja tallenna muutokset, sen jälkee käynnistä kone uusiksi.
Laita Windows asennuslevy asemaan ja siirry korjaustilaan asennuksen alkuvaiheessa painamalla R. Kirjoita /fixmbr komentoriville ja grub poistetaan ja ainoastaan Xp käynnistyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562791
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541709Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461694Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1501443- 711407
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3221292The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut181211- 1561016
Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m62977Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek25975