KROATIA

LASTEN KANSSA

Kaipaisin kovasti vinkkejä mitä kannattaa tehdä,käydä katsomassa dubrovnikissa kroatiassa? Lapset ovat 4 ja 5 vuotiaat. Onko siellä siis esim."huvipuistoja", eläintarhoja, vesipuistoja??
Kiitos jo etukäteen asiallisesti vastanneille :)

6

911

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinne vaan

      ja ensi kesänä voitte mennä vaikka Timbuktuun tai Mongoliaan. Georgia on myös hyvä paikka jos nyt sattuu enää silloin olemaan olemassa.
      Afrikan maat ovat myös tuon ikäisten suosikkimaita sillä kyllä leijona on aina leijona kun sen luonnossa näkee eli miten olisi vaikka Kongo tai Kenia?

      • vinkeistä

        ...


    • Lasten kanssa

      Olimme vuosi sitten Dubrovnikissa, tosin lapset jo isompia ( 3 x yli 7v), joten ihan pienten lasten vinkkejä en osaa antaa... Mutta vanhasta kaupungista löytyy akvaario, jossa kyllä viihtyy lapset :) Ja siellä mukavan viileätä helteelläkin ;)
      Rantaelämään kannattaa varustautua uimatossuilla (merisiilit!) eikä hiekklinnoja saa pikkukivillä rakennettua, mutta kyllä varmaan nauttivat lämpimästä ja KIRKKAASTA vedestä!
      Erilaisten veneiden ja isompienkin alusten seuraaminen saattaa viihdyttää..? Ja varmaankin joku lukuisista laivaretkistä saattaa olla elämys?
      Meillä koko perhe tykkäsi matkasta ja nautti upeista maisemista - vuoret ja kirkas meri sekä ystävälliset ihmiset vetivät meidät Kroatiaan tänäkin kesänä, tosin välillä Istriaa tutkailemaan :)

      Ps. Niitä uimatossuja saa ostettua paikanpäältä kojuista ja kokoja on pienillekin.

      • asiallisesta

        vastauksesta!!!
        -aloittaja-


      • mutta mistä
        asiallisesta kirjoitti:

        vastauksesta!!!
        -aloittaja-

        kovasti vastauksesta mutta mikä oli mitä et tiennyt? Sekö että sinne voi matkustaa ja merisiiliä pitää varoa? Kyllä kai tuo nyt oli tiedossa jos vähän viitsii asiasta ottaa selvää. Eikä vastauksesta käynnyt edes ilmi miten pienten lasten kanssa siellä pärjää ja sitä sinä kysyit.


      • sinullekin!
        mutta mistä kirjoitti:

        kovasti vastauksesta mutta mikä oli mitä et tiennyt? Sekö että sinne voi matkustaa ja merisiiliä pitää varoa? Kyllä kai tuo nyt oli tiedossa jos vähän viitsii asiasta ottaa selvää. Eikä vastauksesta käynnyt edes ilmi miten pienten lasten kanssa siellä pärjää ja sitä sinä kysyit.

        ...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      20
      5044
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      2452
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1280
    4. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      100
      1247
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1200
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1084
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      883
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      835
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      753
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      35
      722
    Aihe