Madonna jakamalla huipulle...?

miten sen nyt ottaa...

Kauheesti tossa yhdessä viestiketjussa vedetään köyttä siitä että Madonna jakoi itseään päästääkseen huipulle. Se pitää kyllä paikkansa, mutta todistaa ainoastaan miesten tyhmyyden ja heikkouden. Ja kylmästi saatuaan mitä halusi Madonna jätti nämä kertakullit taakseen. Kysyn vaan: mikäs siinä on vikana? Mun mielestä ei yhtään mikään! Ja ironisesti yhden Madonnan yhtiön nimi on Slutco, eli lutka oy. Ainakin huumoria löytyy.

Madonna on joskus sanonut että "seksi on valtaa...naisten valtaa." Ja se pitää kyllä paikkaansa!

7

571

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • järjen ääni

      Olet siis kuullut Madonnan ehkä sanovan jotain siitä että "seksi myy" tai "seksi on valtaa" ja hyppäät siitä suoraan johtopäätökseen, että sen täytyy tarkoittaa "nussin levypomoja"? Vau, sulla on käsiteltäviä ongelmia. Ensinnäkään Madonna itse ei tietääkseni ole tuollaista koskaan väittänyt. Mikä tarkoittaa sitä että joku muu on nuo jutut keksinyt.

      Jonkun huorittelu ei tarvitse tai vaadi minkäänlaista perustelua, todistetta, moraalia tai selkärankaa. Se vaatii ainoastaan yhden ihmisen joka ei pidä sinusta tai josta sinä et pidä. Siksi suljen korvani aina kun joku huorittelee ihmisiä, tällä tyypillä ei selvästi ole mitään minua kiinnostavaa sanottavaa. On muakin haukuttu huoraksi, vaan tekeekö se siitä totta?

      • mutta sinä taidat olla

        koska et selvästikään tajunut koko viestin ideaa...

        Missäs kohtaa mä olen sanonu Madonnaa huoraks? En missään...

        Painu kirjastoon ja lainaa esim. Christopher Andersenin Madonna kirja. Siitä selviää aika paljon mitä tarkoitin, jopa sinulle...


      • ..................

        on itse sanonut, että makasi tiensä huipulle. Levitti jalkojaan maksusta, ja se maksu oli sopimus. Tuota sanotaan huoraamiseksi. Ihmettelenkin, että miksi huoraamisessa ei ole mitään vikaa, jos on rikas ja kuuluisa, mutta jos on ns. prostituoitu, niin se on eri asia?


    • tihk

      Madonnan kaikki suhteet on ollut b-luokan tähtien kanssa, joiden seurassa tuskin pääsee huipulle.

      • NUSSINU ..

        päästäkseen huipulle. Nimiä? Madonnan miehet on ollu ihan nobodyja. Levy yhtiön pomokin oli vanha homo.


      • ndfjåp
        NUSSINU .. kirjoitti:

        päästäkseen huipulle. Nimiä? Madonnan miehet on ollu ihan nobodyja. Levy yhtiön pomokin oli vanha homo.

        Turha tätä on taas käydä läpi samaa asiaa,fakta on että Madonna oli tarpeeksi kunnianhimoinen ja sinnikäs noustakseen supertähdeksi .Olkoonkin ettei kaikki hänen tekonsa niin puhtaita olisikiaan,mutta kenen olisi. Tutnuu että joka julkkiksen takaa löyty jonkinlainen "taakka" tai "vaiettu menneisyys". Madonna vain on näiden kaikkien julkkisten kuningatar ja siksi häneen kohdistetaan aina eniten kritiikkiä,niin hyvää kuin pahaakin. Ja sitten on vain niitä jotka vain kateuttaan/"periaateensa" vuoksi "inhoavat" maailman seuratuinta ja suosituinta tähteä.


      • kunnonkanki
        NUSSINU .. kirjoitti:

        päästäkseen huipulle. Nimiä? Madonnan miehet on ollu ihan nobodyja. Levy yhtiön pomokin oli vanha homo.

        ...päässy sitä nussiin mutta voisin kyllä. Nam,nam, Madonna.
        Ihan pantavan näköinen on laitettuna.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      2932
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1751
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1636
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      219
      1196
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      93
      923
    6. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      58
      892
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      65
      887
    8. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      111
      884
    9. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      815
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      34
      780
    Aihe