Täysin tietämättömänä kysyisin, moneltako opetus tavallisesti alkaa ja päättyy ammattikorkeissa, kun on kyse päiväopetuksesta? Tarkoitan lähinnä ensimmäistä vuotta, eikös opetus vähän väljene loppua kohden?
Mihin kellonaikaan..
opiskellaan?
71343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
soi niin koulupäivä loppuu,pääsee pienokaiset kotiin sitten.
jos et jaksa, älä viiti viedä paikkaa siltä joka sinne haluaa mennä...oikeaan aikaan...eikä se väljene, tahti vaan kiihtyy loppua kohti!
(Tai toivottavasti vain "voi sinua")
..Mutta lapsukaiset, kertokaahan toki, mistä olette noin sydämenne paaduttaneet...
Teidänkaltaisille on varmasti olemassa omat, kehitystasollenne sopivat keskusteluareenat :)
Ja kyllä, kyllä se vain niin on, että opiskelu ammattikorkeakoulussa on vaativaa, mutta tasoittuu kyllä opintojen edetessä.
(Kirjoitustasostanne ja "tiedoistanne" päätellen teillä ei ole kokemusta AMK-opiskelusta.) Hankkikaa elämä ja ennen kaikkea kasvakaa aikuisiksi!
alkaa 8.30 ja loppuu viim. 15.30. Tunnit menee kolmen tunnin sykleissä. Eli 3 tuntia yhtä asiaa ja 3 tuntia toista. Näin ainakin Järvenpäässä.
Näin vähän itsekin olisin veikannut. Vaihtelevathan ne ajat koulutusohjelmittain.. Kiitos, varmaankin ainakin suuntaa antava tuo sinun aikasi.
Tätä tietoa kaipaisin itsekin. Olen ilmoittautunut matikan preppauskurssille joka on 25.8, todennäköisesti leppävaarassa mutta en tiedä mitään luokkaa/kellonaikaa/oheismateriaalia mitä pitäis olla mukana kun onnistuin hukkaamaan parit tärkeähköt laput. Joko uusilla opiskelijoilla on tunnukset tuohon TUUBI-portaaliin vaimikäseoli.
juu eipä mitään, enpä huomannut noita vastauksia alempana. Keskustelualueen harjoittelu jatkuu ->