koiran

onko olemassa tehokasta koirankarkoitinta portinpieliin. koirien jätökset portinpielissä ja sisäpuolella alkavat ärsyttää. omistajathan ne koiran antavat tehdä tarpeensa minne haluavat. väijyssä en kerkeä olemaan, ENKÄ OLE KOIRIEN VIHAAJA.
1124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyltti, jossa jalkaansa nostavan koiran päälle on vedetty ruksi.

Koirahan ei tajua tätä, mutta taluttajan pitäisi ymmärtää. Kunhan kyltin/kyltit vain sijoittaa niin, että omistaja näkee sen ajoissa, ennen kuin koira ehtii...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


karkoitin kirjoitti:

onko olemassa tehokasta koirankarkoitinta portinpieliin. koirien jätökset portinpielissä ja sisäpuolella alkavat ärsyttää. omistajathan ne koiran antavat tehdä tarpeensa minne haluavat. väijyssä en kerkeä olemaan, ENKÄ OLE KOIRIEN VIHAAJA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu