Olipas hyvä meklari poliisin huutokaupassa! Oli hhauskaa ja homma toimi
karhu huutokaupasta
huutaja
7873
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Viesti piristi ja kivaa pitää olla.asiaa vaikka nalle kuoli kolarissa.sille ei voi mitään.edes tavja halonenkaan.
Aika nuori oli tuo konstaapeli mutta hyvin klaarasi. Nauratti kun sano että on ensimmäinen kerta kun on meklarina. Pitikö edes paikkaansa kun osas homman noin hyvin. Lapsellakin oli hauskaa.
Mutta aika koviin hintoihin nousi nallen liha???
Se muuten tuli todistettua viime lauantaina Jämsän torilla ja siellä huutokaupassa.
Pitää muuttaa sitä perinteistä käsitystä pamputtajista. Ne on oikeesti nykyjään fiksuja huumorintajuisia ihmisiä ja pukeutuvat siististi sinisiin. Joskus isona minäkin vielä rupean poliisiksi.
Pienenä pelkäsin poliisia, mutta se johtui siitä kun isä keitti joskus kiljua (rikos on jo vanhentunut)ja äiti sano että siitä ei poliisit tykkää, siitä kiljun keitosta. Poliisit olis kuulemma halunnu terävämpätä tislettä. Niillä oli ennenvanhaan kuulemma omiakin tehtaita Päijänteen saarissa.
Ei sitten siirtynyt taito isältä pojalle? Eihän sitä kiljua keitetä.
Niin, sitä käytetään, mutta kun sitten kuitenkin halutaan siitä sakat pois, niin siteen pitää vähän kiehauttaa ja samalla siitä poistuu se luvaton alkomaholi.
kun vanhaksi elää. Enpä ole ennen kuullut, että joku keittää kiljua poistaakseen siitä alkoholin. Ja jäljelle jää vain maku! :D :D :D
Kuka kähvelsi siitinluun?