Tämä varmasti on ihan normaalia, mutta todella ärsyttävää.
Ei tarvitse kuin aivan vähän nauraa, niin kyyneleet tulee silmiin ja silmät menee punaiseksi, mitä voisi tehdä ? olla hiljaa vaan ? ...vaikka kuinka naurattaa.
Ei minulla ollut tällasta ongelmaa nuorempana.
Silmät vuotaa kun nauraa.
8
4637
Vastaukset
- tok
Epäilen, että sulla on kuivat silmät. Käy silmälääkärillä niin saat tietää onko kuvumista silmissä. Mitä enempi vuotaa sen kuivemmat ja silloin tarvitaan tippoja.
- Punasilmä
Ooho, niinkö voi olla... Kiitos sulle, täytyypä kävästä sitten silmälääkärillä.;)
- kyynelet silmissä
Mulla on sama juttu eli ihan pienenkin nauramisen jälkeen on vedet silmissä. joskus se on noloa kun nauraa jollekin ihan typerälle jutulle, ja kun muut näkee että yhdellä on vedet silmissä niin alkavat nauraa kahta kauheammin. Noh ei siinä mitään kyllähän maailmaan naurua mahtuu, joten en ole kokenut asiaa varsinaiseksi ongelmaksi. Olen kyllä ihmetellyt mistä se voisi johtua. Tuolla aiemmin kommentoitiin että se liittyy kuiviin silmiin, ja itselläni ainakin on kuivat silmät. Itse asiassa optikko sanoi että harvoin näin kuivia silmiä tulee vastaan kun teki mulle tarkistusta. Joten voipi hyvinkin liittyä tähän.
- Punasilmä
Hyvä kun kerroit, nyt taas tiedän enemmän. ;)
Kyllä se on aika inhottavaa jos silmämeikit menee suttuseksi, kun vettä valuu silmistä ja lisäksi silmät punoittavat, kuin olisi itkenyt.
Vieläkin olen menossa optikolle, en vaan ole vielä kerinnyt.
Kiitos myös sulle. ;)
- Punasilmä
Eilen rupesin käyttämään silmätippoja, mutta vielä ei kerro mitään vaikuttaako. Se on geeliä.
- NauravaNakkii
Minulla on sama juttu, nauran todella helposti joillekkin pienille ja typerillekkin jutuille ja sitten en pysty lopettamaan millään! Myös hymyilen jotenkin tosi helposti, en oikein osaa selittää. Ja vaikka nauraisin ihan vain vähän nii silmät alkaa heti vuotaa ja sen jälkeen on silmät ihan punaiset ja näytän siltä että olisin itkenyt. Itseäni se vähän häiritsee. Mutta en kyllä tiedä voi varmaan johtua että minulla on kuivat silmät? Tai sitten vain mulla on joku nauru ongelma xd
- NauravaNakkii
Juuri tajusin että olen 10 vuotta myöhässä tästä keskustelusta xd
- höröttävähoopo
NauravaNakkii kirjoitti:
Juuri tajusin että olen 10 vuotta myöhässä tästä keskustelusta xd
Silti saa nauraa ja silmät saa vuotaa. Sillä on muuten puhdistava vaikutus, jos kyynelkanavat heittää pesunesteet välillä silmille.
Hoitava juttu. Ei kannata lopettaa nauramista vaikka 10v on saattanut mennä välillä keskusteluun, koska asia on myös nykypäivää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1403909Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso93312Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai422913Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122812Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1382488- 502124
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For951296Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es631274Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist151234Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361139