selittäkää tää Fingerpori

http://www.hs.fi/kuvat/iso_webkuva/1135238649009.gif

Nyt en tajunnut. Sikahyvia juttuja noissa yleensä muttanyt meni ohi )=


?????
33751
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kun myyjä kysyy "tuliko se varren kanssa", ostaja luulee hänen tarkoittavan mainosta. Eli tuliko mainos varren kanssa. Hän siis sai vartta kun näki mainoksen.

Äänestä
  • Heimolta taisi päästä paukku.

    Äänestä

  • Mika++ kirjoitti:

    Heimolta taisi päästä paukku.

    Niin. Heimohan päästi pierun, kun myyjä kysyi "Tuliko se varren kanssa?" -Heimo luulee että myyjä tarkoitti hänen kaasupäästöään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fingerpori. kirjoitti:

http://www.hs.fi/kuvat/iso_webkuva/1135238649009.gif

Nyt en tajunnut. Sikahyvia juttuja noissa yleensä muttanyt meni ohi )=


?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu