Kuinka paljon olisi fiksua tarjota Vectrasta vuosimallia -97? Moottori on 1.8 ja kilometrejä noin 250000. Korissa joitakin kolhuja mutta ei ruostetta. Ilmastointeja yms. herkkuja ei luonnollisesti ole. Huollot tehty ajallaan. Ajattelin tarjota (suoralla kaupalla) 6000 euroa, noin vähän koska mm. reissu rengaskauppaan on edessä.
Vectra 1.8
Pösilö
3455
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Älä osta !!!!Ihan paska tuo b-mallin veccu. Mul oli 1,8 16v 97 1/2 vuotta ja korjauksiin n.2000€. Sit riitti ku viel ois menny fyrkkaa korjauksiin 1500€. Kilometrejä oli 126000 takana.
Iselläni ollut b vectroja vm 99 ja 2001.Ei häiriöitä.
Sijoita mieluummin hiukan lisää ja osta 100 tkm vähemmän ajettu yksilö! Sinänsä tuo 6000 € on varmaan asiallinen/edullinen hinta tuosta, mutta jos haluat huolettomampia kilometrejä, niin ota vähemmän ajettu... Saman rahnan saatat säästää korjauksissa.