elokuista päivää kaikille,
kaipaisin vinkkejä mitä kannattaa tehdä/käydä katsomassa Dubrovnikissa. Perheeseen kuuluu kaksi lasta (4 ja 5v.) onko siellä jotakin vesipuistoa,eläintarhaa tai leikkipaikkoja? Olisiko joku suositeltava ruokapaikka? Kannattaako vuokrata esim.autoa olisiko jossakin lähialueella katsomisen arvoisia paikkoja?
Kiitos jo etukäteen kaikille ;)
Vinkkejä
2
581
Vastaukset
- vastaus ;D
Hei,
taisinkin sulle jo vastata tonne lasten kanssa-palstalle...
Me vuokrattiin omalla reissullamme auto - en kyllä osaa suositella tuon ikäisten kanssa liikkuvalle mitään "hitti"-kohdetta. Pohjoiseen päin ajaessa löydettiin ihana rauhallinen ranta (kesäkuun alussa ainakin), en osaa tarkaan paikantaa, kun siinä ei muuten ollut mitään kylää tms. Pysähdys/levähdyspaikka ylhäällä mutkassa ja siellä alhaalla se ranta. Jonkinlainen baari ja tuolivuokraakin olis ollut.
Kävimme myös Kasvitieteellisessä puutarhassa (Trestno), kiinnostaisiko pieniä lapsia..? "Kultakala"-lammikko siellä ainakin ;)
Me ainakin laskimme, että yhdellä matkanjärjestäjän retkipaketilla koko perheelle (5 x 45e) vuokrataan auto kevyesti viideksi päiväksi ja päästään minne halutaan, milloin halutaan jne. Tietty info-puoli kärsii, mutta jaksaako lapset kuunnellakaan selostuksia ja kulkea ryhmän mukana?! Ja me nautittiin meidän reissuista :).- kertaan
sinulle!
Odotamme kovasti lomaamme, lapset laskevat jo öitä, onneksi siellä on lämmintä!!!
-aloittaja-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224276Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692755Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932431- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421639Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5501394Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 571330
- 781319
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196