Laittakaa Kouvolalaiset naiset ravintoloita tähän palstalle joissa käytte.Olen Kouvolalainen bi nainen ja haluaisin tutustua kaltaisiini. Missä siis käytte? Missä voin tavata saman henkisiä naisia?!?Toki varmaan kaikkialla mutta laittakaa silti...lähden metsästämään.
KOUVOLALAISILLE NAISILLE!
22
1908
Vastaukset
- Sami bi
Brunossa näkyy käyvän lesboja. Vaakunassa myös olen tavannut muutaman.
- Suski 19,bi
Sehän näkyy olevan oikea muotivillitys olla bi.Itse olen nähnyt bi-meininkiä jokapuolella.Yökerhot ovat pimeä mukava paikka saada kontakteja.
- L 30
Olen lesbo ja käyn: bruno, vanha mestari, mutteri,vaakuna...milloin missäkin.Tule etsimään minut;)Voi kun Kouvolassa olisikin lesbobaari.Perustakaahan joku,taitaisi tarvetta olla.
- biiii
..tulee käytyä jos eksyy Kouvolan tympeään yöelämään:) Yleensä sitä päätyy sinne vaakunaan..
Onkohan meitä täällä paljonkin?- Zena-bi
Varmasti meitä on paljon.Enemmän kuin uskommekaan...harva uskaltaa tunnustaa...itse käyn rytmikatissa.
- Bi 26
RYTMIKATTIIN KAIKKI KOUVOLAN JA LÄHISEUDUN BI-NAISET!
- bi kotkasta
Hipsis!
Missähänpäin Kouvolaa tää Rytmikatti oikein sijaitsee??
- Musta joutsen
Tulee käytyä rytmikatissa.En tosin ole sieltä vielä naista saanut itselleni iskettyä mutta kertahan se olisi ensimmäinen. Kivempi olisi lähteä naisen kanssa "jatkoille" kuin miehen. Vaihtelu virkistää.Katselkaa bi-naiset toisianne sillä silmällä rohkeasti!
- Born to be be
...Ja vanhan mestarin kautta mulliganssiin käy tämän bi-naisen tie...
- vapaa friidu
Mä käyn rubiinis ja olen bi.
- N22 Hymytyttö
Kiitos vastauksista,mutta toivon paljon ja lisää vastauksia missä käytte ja missä voisin tavata naisista pitäviä naisia!!!KIITOS VASTANNEILLE!
- Wini
...Harvemmin käyn baareissa kroonisen rahapulan vuoksi ;), mutta kun lähden, minut saattaa tavata yleensä Rytmikatista, Rivieran "terassilta" (Kesällä kävin siellä ylhäällä paljon), sekä Brunosta ja muista hiljaisemmista Ei-Kenkäbaareista.
Rubiinia ja itse Rivieraa yleensä välttelen kuin ruttoa.
Sähköpostia saa laittaa, olisi kiva tutustua samankaltaisiin nuoriin naisiin tältä alueelta, vaikka itse valkealassa asunkin. ;)- punapää
Moikka! Täällä Kouvolalainen bi nainen.Itsekkin viihdyn rivierassa ja rytmikatissa silloin tällöin.Saanko sen verran udella oletko minkä ikäinen ja tumma vai vaalee,ihan nättikin? Jospa joskus kun katseemme kohtaavat hymyillään pitkään...Olisi mukava tavata toinen bi.Itse olen punapää 20 vee.Ja nätiksikin haukuttu.
- Wini
punapää kirjoitti:
Moikka! Täällä Kouvolalainen bi nainen.Itsekkin viihdyn rivierassa ja rytmikatissa silloin tällöin.Saanko sen verran udella oletko minkä ikäinen ja tumma vai vaalee,ihan nättikin? Jospa joskus kun katseemme kohtaavat hymyillään pitkään...Olisi mukava tavata toinen bi.Itse olen punapää 20 vee.Ja nätiksikin haukuttu.
Iältäni olen 21, eli aikas samanikäsiä ollaan..
Tukkani on pitkä ja sanotaanko että luovasti värjätty. Nätiksi sanottu on minuakin ;)
Laitapa viestiä minullepäin, ihan vaikka vain meilailun merkeissä, ystäviä ei ole koskaan liikaa =D
- Kuorotyttö
Karaokeraflat eli mutteri & popsis! Tulkaahan lauleleen.
- BI girl
BELLITZI,VANHA MESTARI,MUTTERI,MULLIGANS...SIINÄ NELJÄ VIIHTYISÄÄ PAIKKAA.
- niin se menee
eli kaikki näyttää käyvän vähän kaikkialla. Mikä olisi se yksi baari jossa kaikki kävisi... menee koko yö kiertäessä noi kaikki paikat läpi ;) Valloitetaan paikka ja toisemme.
- niin se menee
niin se menee kirjoitti:
eli kaikki näyttää käyvän vähän kaikkialla. Mikä olisi se yksi baari jossa kaikki kävisi... menee koko yö kiertäessä noi kaikki paikat läpi ;) Valloitetaan paikka ja toisemme.
eli kaikki lesbot ja bi:t lauantaina 15.11. vaikka sitten sinne Rytmikattiin. Se ya!
- redhead
niin se menee kirjoitti:
eli kaikki lesbot ja bi:t lauantaina 15.11. vaikka sitten sinne Rytmikattiin. Se ya!
Hyvä idea.Minä ainakin tulen.
- Annie 27
KAIKKI RYMIKATTIIN BI- JA LESBONAISET! MINÄ TULEN AINAKIN! OLEN SINKKU... ANNETAAN PALAA!
- Leo
mielenkiinnolla odottelen sen illan kuulumisia, tuliko uusia tuttavuuksia? Itse en päässyt, joten..
- 3321
Tulkaa nuolemaan vittujanne vaikka meidän puuliiteriin.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3629710Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat906112Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3755750SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1424162Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33502Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien743064Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal783030Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52803Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72738- 1142718