Patong beach

mitö tekemistä päväsaikaan patongilla?
Mopon vuokraus? mistä kantsii vuokrata?
Auto/taxi johonkin esim phuket town? mistä?
2892
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Phuket towniin pääsee lavataksilla (songthaew). Siellä on esim elokuvia ja markkinoita. Patong päiväsaikaan - maleksimista, shoppailua, tyttojen narraamista jne. Patong kuulemma tarkoittaa penistä.

Äänestä
  • Hienosti se mielikuvitus laukkaa.
    Patong tarkoittaa banaanin lehtiä.
    Nimi tulee siitä, että aikaisemmin paikka oli täynnä banaanipuita. Nyt kännissä olevia apinoita :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TCB77___ kirjoitti:

mitö tekemistä päväsaikaan patongilla?
Mopon vuokraus? mistä kantsii vuokrata?
Auto/taxi johonkin esim phuket town? mistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu