Luulis että vois täällä sosiaalitoimen esimies vastata syytteisiin ja kysymyksiin, kun voi antaa näkemyksensä tälleen seläntakaa , ettei naamakkain. Janakkalan sos.toimen toiminnasta on tehty kantelu jo eduskuntaan. Ja pyydetty tarkistuksia ja jopa tehty nyt muutama rikosilmoitus. Rikosilmoituksia ei voi tehdä hämeenlinnan poliisiin koska he eivät halua sotkeentua asiaan. Tehkää rikosilmoitukset toiseen poliisipiiriin. Luulen että Riihimäen poliisi on myös liian lähellä ja maksettavissa hiljaiseksi, joten paljon kauemmaksi kuten minä tein. Mutta alkakaamme vaatia kunnalta vastauksia ja henkilöstömuutoksia siihen laitokseen ja aloitetaan johtajasta . Kunnallisvaalit ovat tulossa.
Miksi Kunnanedustaja ei vastaa edes täällä
sostoimen epäselvyyksiin
13867
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Miksi ihmeessä kenenkään ylipäänsä tulisi vastata roskasakin kysymyksiin. Menkää laiskat läskit töihin, niin on muutakin tekemistä kuin valittaa pikkuasioista ja keksiä mielikuvituksellisia salaliittoteorioita.
Vai että ihan ovat maksaneet poliisin hiljaiseksi.
Mainittakoon muuten sekin, että mitään ns. "Janakkalan Poliisia" ei ole enää ole vuosiin ollut edes olemassa
Kaikennäköisiä kusipäitä maa päällään kantaa.Toivottavasti sinuun iskee tauti joka lopettaa kärsimyksesi hitaasti.
puolusti itseään oikein kahdella ärisevällä äänellä.
Juuri noin toimii J:lan sosiaalitoimi!
Eihän tuossa ensimmäisessä kirjoituksessa mainittu mitään "Janakkalan poliisia". Ihan itse sen keksit.
Lukisit edes, mitä ihmiset kirjoittavat, etkä alkaisi sättiä jo otsikon kohdalla.
Vaan niinhän täällä on tapana.
http://www.hameenlinna.fi/perusturvajaterveydenhuolto/index.php?id=347
Kun ei työt kiinnosta, niin on aikaa rutista siitä, ettei saa sossusta tarpeeks rahaa. Vitun urpot menkää töihin ja maksakaa oma elämänne. Loiset ja parasiitit pitäis eliminoida yhteiskunnasta.
Siis mikä on työtä?
Virkakuppaaminen vai yrityksissä työskentely?
Oman näkemykseni mukaanhan kunnan virkaihmiset elävät"kädestä suuhun"vrt.loinen/parasiitti veroilla ja eipä hikeä näy suhteessa kitinään tässä sosiaalidemokraattisessa paskalandiassa.
Lopeta tuo valitus, punikki!
pikku keppanapöhnässä ja masentuneena...voivoi reppanaa.Mitä jos kilauttasit Tarjalle,kun sulla on NOIN vaikeaa??!!
voisivat lukea tuossa alempana olevan ketjun
"Jätevedet".
Siitä voisi ehkä oppia ymmärtämään, miten täydellisen hyvässä kunnassa asumme.
keskustelun tason? Ei tainnut olla yhtään asiallista kannanottoa aloitukseen. Vaikka asiallinen asia oli kyseessä. Ei näillä avuilla voida kuntaamme auttaa jos ei edes asioista osata puhua. Olemme säälittäviä nössöjä kokosakki. Kovin ollaan ottamassa sosiaalitoimen asiakkaisiin viitaten kantaa mutta ei pää-asiaan.
Aloittajalle täysi tunnustus kun edes yritti saada meitä ja heitä ja Teitä heräämään.
musta kylki kummallakin.
Miten se sinun oma asiallinen kannanottosi aloitusasiaan pääsi unohtumaan.
mahdollisimman äkkiä.
Vaikka en sostoimen asiakas niin silti satun vaan tietämään miten tämä sossu täällä kylässä toimii.
Kaikki dokumentit sen osoittavat. Aloittaja on oikeassa siinä että poliisi ei ota tutkiakseen viranomaisten asioita ei, vaikka tekisi ilmoituksen Inariin. Korppi ei korpin silmää noki.
Ja kaikenlisäksi kantelut ovat turhia. Vakiovastaus oikeusasiamieheltä alkaa: ei anna aihetta toimenpiteisiin ja vaikka huomauttaisikin asiasta sillä ei ole mitään merkitystä. Viranomaiset saavat tehdä virkavirheitä ja jopa virkarikoksia eikä niistä seuraa sanktioita.
Joten nuo kommentit, mene laiska työhön ym täytyy jättää omaan arvoonsa kirjoittajan älyllisen sivistyksen puutteessa!