Paskapuhetta että kortit tulisivat satunnaisesti! Aina kun pelaan livenä, niin värini häviää isommalle värille, täyskäteni häviää nelosille, ja setti isommalle setille tai suoralle. Aina! Aina jostain ne kaksouttiset vetävät ohi riverillä. Aina kaikkein epätodennäköisin toteutuu.
Mutta nettipokerissa eivät koskaan satunnaisuudet ja korttien todennäköisyydet ja voittoprosentit heitä kuperkeikkaa mutta livepeleissä joka paikassa missä vain pelaa ovat todennäköisyydet päin mäntyä. En enää usko livepelien satunnaisuuteen.
Korttien satunnaisuudesta
Paskapuhetta
2
475
Vastaukset
- .Kampela2
On niitäkin, jotka eivät usko nettipelien satunnaisuuteen ja vielä on niitäkin, joiden mielestä oikeilla korteilla pelatessa, pelinhoitaja jakaa kortteja pärstäkertoimen perusteella. Eli tulet saamaan seuraa, minne oletkin menossa/joutumassa.
- tapahtuvat livenä
Saman olen huomannut. Aina livepöydissä tapahtuu näitä ihme ohivetoja. Milloin kaks tai kolmeouttisella jne. Kerran itse vedin ohi ku toinen tajus väistää lyönnin (näki kai kun nostin hihoja ylemmäksi). Sen jälkeen vasta vituttikin nää ohivedot!!! Koskaan ei oo nettipokassa tullut samanlaisia ohivetoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1486362Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto735274Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143695Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213300Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1262530Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712296Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12058Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271628Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191436- 811228