Sony 700, Canon 40D vaiko Pentax 20D

Näistä kolmesta paras valinta?
Minkälaisia mietteitä kyseisten ronkojen käyttäjillä.
Kuvaan etupäässä luonnossa polttovälillä 100-300 mm
Myöskin kojukuvaukseen olisi sovittava.
Kestettävä myös vähän huonompaa keliä.
3302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sääsuojauksen puolesta ehdottomasti Pena. Runkovakaaja löytyy myös jos joskus tarvii.

Äänestä

Olympusta edes semifinaaliin, eli neljän parhaan joukkoon?

Äänestä
  • Tuossa tapauksessa, jos rahaa ei ole ihan tolkuttomasti käytössä, niin sanoisin Canon. Ihan sen takai, että kohtuullisia kiinteitä kolmisatasia on oikeasti saatavana käytettynä.

    Jos rahasta ei ole väliä, niin ehkä Nikonin 300 tai jopa Olympus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eka runko kirjoitti:

Näistä kolmesta paras valinta?
Minkälaisia mietteitä kyseisten ronkojen käyttäjillä.
Kuvaan etupäässä luonnossa polttovälillä 100-300 mm
Myöskin kojukuvaukseen olisi sovittava.
Kestettävä myös vähän huonompaa keliä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu