Kenkäkatu!!!

saaaa

Varnassa on ihana kenkäkatu kannattaa käydä, kenkiä tosi halvalla!!! Ite ostin halvimmat 1€ ja kalleimmat 7.5€.
se sijaitsee lähellä katetraalia...

5

1656

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yhden kadun !

      joka kadulla on joka toinen kenkäliike tai vaateliike.
      seassa koru, laukku ym. liikkeitä.

    • kenkäkadulla ym

      Kenkien laatu maksaa,edulliset kengat ei laadullisesti ole ostamisen arvoisia
      (muovikenkiä monessa paikassa)
      kannattaako ostaa?

    • Hartsa

      Katu, jota tarkoitat on Vladislav Varnentsik. Se on mainio ostoskatu, siellä on edullisempia liikkeitä kuin kävelykaduilla. Kenkäliikkeitä on paljon. Itse olen kävellyt bulgaralaisilla kesäkengillä 10 vuotta. Joka reissullani maahan olen ostanut yhden tai kaksi uutta paria.

      Toissa kesänä (2007) hyvät miesten kengät maksoivat Varnentsikilla noin 40 - 50 levaa. Bulgarialaiset kengät ovat laadukkaita. Varnasta saa myös turkkilaisia kenkiä, ne ovat edullisimpia kuin bulgarialaiset. Ostin Sofiasta Naisten torilta 2006 turkkilaiset kesäkengät. Otin ne käyttöön nyt keväällä. Ne ovat hyvät jalassa.

      Tietysti Varnastakin saa halpoja huonoja kenkiä, kuten mistä tahalta muualtakin, mutta pitääkö niitä ostaa.

      • Hartsa

        Unohdin mainita, että Sofiasta ostamani turkkilaiset kengät maksoivat 15 levaa eli noin 8 euroa. Vaimoni osti 2007 Varnasta Chadaldzan torilta turkkilaiset avokkaat 4,5 levalla eli alle kolmen euron. Ne kestivät sen kesän.

        Chadaldza on yksi Varnan pienistä toreista. Se on Chadaldzan ja Maria Louisan kulmassa. Se iso tori on Dr. Piskuliev-kadulla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1549
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1374
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1287
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1188
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      1155
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      744
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      715
    Aihe