hola! Jälleen kerran iski matkakuume. olin maaliskuussa Puerto ricossa ja mahtavaa oli vaikka siellä olen kuusi kertaa käynyt. Nyt ajattelin marraskuussa lähteä ja olis kiva tietää minkälainen sää on yleensä silloin ollut. olen aina ollut helmi- maaliskuussa.
puerto ricoon
marras 08
81368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Wundergroundilta. Esimerkkinä viime marraskuu.
http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=ILASPALM13&graphspan=month&month=11&day=20&year=2007
Olemme useana vuotena lomailleet Puerto Ricossa marraskuussa, ja kelit ovat olleet mitä parhaimmat - hellettäkin on ollut.
Tässä vaiheessa vaikea sanoa marraskuun keleistä, mutta varmasti on valoisampaa kuin suomessa.
Että on normaali kesäkeli. Mutta säätilaa aloittaja kyselee.
Kannattaa varautua kovilla suojakertoimilla, sillä sää on kenties kuumimmillaan. Merivesi on vielä lämmintä, Amadores on lähes paratiisimainen. Olemme olleet monena vuotena loka-marraskuun vaihteessa, eikä seuraavan päivän sää ole ollut koskaan huolen aihe. Menemme nytkin - heti marraskuun alusta. Varma aurinkoviikko edessä. Hyvää matkaa kaikille Puerto Ricoon!
Itselleni on sattunut joskus marraskuussa sateisimmat ajat. Vettä on tullut niin, että huoneiston lattiakin on ollut veden peitossa. Minun melestä juuri marraskuu on 40-vuoden kokemuksella ollut se pahin kuukausi. Senvuoksi en ole matkojani marraskuulle varannut. VoinhaN olla väärässäkin vai mitä SANOO DON LUIS?
kuin Matsilla. Kylmää ja sateista oli marraskuussa.
Heip,
Me oltiin Ricossa viime vuonna marraskuussa. Eka kertaa ilman lapsia reissussa, joten kuumaa oli ;)
Mutta aurinkokin paistoi , joka päivä, asteita 25-27 päivällä ja illat ihanan samettisia :)
Hyvää lomaa teille !
Hotelli Casablanka