arg...viimeinen vuosi mmenossa, mutta arvosanat rupee kovasti laskemaan:(
mitä mä voisin tehdä, että saisin ne taas nousuun, mistä motivaatiota lukemiseen ja hyviä lukutekniikkoja joka aineeseen, pliis!
mitä mä voisin tehdä, että saisin ne taas nousuun, mistä motivaatiota lukemiseen ja hyviä lukutekniikkoja joka aineeseen, pliis!
Vastaukset 1
Vanhimmat
Joo mä oon huomannu vähän samoja piirteitä. Ei vaan jaksa, tuntuu et kaikki mahollinen muu kiinnostaa enemmän kun lukeminen... maanantaina oli saksan kirjotukset, tää viikko muuten koeviikko. Nyt kyl luin joka aineeseen mutta ei mulla ollukaan kun kolme koetta. Lähinnä se hirvittää että kevääseen ei oo paljoo aikaa ja pitäis ehtiä ja jaksaa lukee kaikki loput aineet, YHTÄAIKAA, ja kun esim. enkku menee tosi huonosti... :/ Kai sillä pääsis jo pitkälle ku lukis lukuaineittenki (esim. psyka, bilsa...) tunnilla käydyt asiat kotona. Ei oo kiva huomata koetta edeltävänä iltana et kirjassa on 140 avaamatonta sivua jotka ois pitäny jakson aikana lukee... mutta laiska mikä laiska.