Siis mies, johon mä tutustuin, on jo yli komenkymmenen, hyvännäköinen ja kroppainen.. sitten mä tajuan että sillä onkin ongelma, ei seiso millään. No mä kyselemään sitten että mikä on, niin monen viikon päästä se kertoo mulle, ettei oikeastaan ole ollut vielä kenenkään kanssa aijemmin. No, pyhä jyssäys! Miten mun pitäis siihen hyvät miehet suhtautua??? Pitääkö mun vaan ajankanssa yrittää "opettaa" sitä vai miten.. Se pelkää kaikkea seksiin liittyvää kokemattomuutensa vuoksi aika paljon. Kait sillä on sitten sellainen perhetausta, että kaikki seksiin liittyvä oli pahaa. Muuta en ole pystynyt päättelemään. Miten voi olla mahdollista, että ei ole sen ikäisenä vielä kokenut mitään??? Onko se normaalia? Ja miten mun sitten pitäisi suhtautua? Mitä mä teen?? Olen yrittänyt olla niin huomaavainen kuin mahdollista, mutta ei sekään oikein auta, kun hän ei itse edes kovinpaljoa yritä. Ilmeisesti on tosi paineessa tästä tilanteesta.
Mitä ihmettä!
N 30
1588
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Anna miehellesi aikaa.. kokemattomana tilanne jännittää.. ajan ja opetuksesi kanssa tilanne varmasti paranee.. kokemus tuo varmuutta!
Näin ainakin toivoisin itselleni käyvän kun löydän "sen oikean" eli kyllä yli kolmekymppinen mies voi olla kokematon ja minun mielestäni täysin normaalia.
Anna aikaa! Ole huomaavainen! Opeta! Keskustele!