vaan eipä ukolla pelit toimi, ei autta pulmaan neitsyet nuoret. 12 vuotta sitten impotentti iski kun vanhapiika siskonsa meni avioon miehen kanssa. Ovat jo eronneet vaan impotenssi jäi veljelleen. Vaan pakko selibaatista kärsin minä.
Melkein kaikki tässä maailmassa on mieheni mielestä syntiä. On kuulemma suurin synti jos minä eroan hänestä, miehestäni ja olen itsekäs syöksemällä meidät molemmat raatelevien susien armoille (yhteiskunta ja muut ihmiset).
Melkein kaikki tässä maailmassa on mieheni mielestä syntiä. On kuulemma suurin synti jos minä eroan hänestä, miehestäni ja olen itsekäs syöksemällä meidät molemmat raatelevien susien armoille (yhteiskunta ja muut ihmiset).
Vastaukset 9
Vanhimmat
...tekee OMAN elämänsä ja Sudet EI raatele,(Ihmiset kylläkin)
Taistele=D
Käydä kiveksiin?
Puuttua prostataan?
Jos ei toimi niin synnintunto on tosi vahva.
alkuperää
se olisi hyvä saada selville
ja SE, että onko miehesi seksuaaliset TARPEET millä tolalla
Koska onnea ei ole näköpiirissä.
Ennen vaimoni kuolemaa jouduin nukkumaan yli viisi vuotta eri huoneessa. Hunajapurkille ei ollut enää asiaa.
Siinä suhteessa uskon olevani vapaa.
Ei ole kivaa elää nyrkkikyllikin kanssa, vaikka meillä oli nuoruudessamme todella hauskaa.
Rakkaus ja seksuaalisuus kulkevat kuitenkin käsi kädessä.
Se ken muuta väittää, heittäköön ensimmäisen kiven...
Minun mieheni valiti, että on niin vähän saanut seksiä, mikä oli hänen mielestään minun vika. Tämä valitus tuli vähän ennen kuolemaansa. Jäin vähän hämilläni miettimään, että miten se menikään.
Kun hän oli terve seksin tarve tuntui lähes käsittämättömältä ja minä olin valmis antamaan, kun luulin, että se on naisen aviollinen velvollisuus, vaikka ei olisi aina ollut halujakaan.
Viimeisen kymmenen vuoden aikana hän ei sitten kyennytkään, mutta viakraa tai muita apuja ei suostunut käyttämään.
Tämmöstä se elämä on, elän ilman seksiä, mutta hyvin menee. Tuskin enää löydän tosi ystävää. Kenenkään spermapankiksi en suostu, näitä avun tajoajiahan riittää leskinaisille.
ihmettelen kuinka vähän ihmisellä itsellään, pitkäaikaisella kumppanilla, on arvoa kun seksin puutteen takia pitäisi vielä tällä iällä erota.
Ei ole tullut mieleen eukkoa hylätä vaikka ollut jo vuosia "impotentti". Yhdessä mennään perille saakka kun on kerran luvattu.
Kyl sellainen avioliitto on onneton jos rakastelu loppuu ja on tuhoon tuomittu ? Ihminen tarttee toista lämpöä ja läheisyyttä! Kun se loppuu on liitto jääkylmää ja mykkää)):-
ja lämpöä voi olla ilman seksiä? Seksuaalisia "paineita" voi purkaa muutenkin. Ja jos tiukille ottaa, jonkinlaista seksiä voi harrastaa ilman yhdyntääkin.
"Kun se loppuu on liitto jääkylmää ja mykkää))"
Jos noin on, on koko elämä aika köyhää.
Laita Viagraa aamupuuroon!