Nyt apua ja äkkiä. Latasin eilen pc:ltä musiikkia tuohon. Laitoin kansioita puhelimen "Music Downloads"-kansioon. Sieltä ne löytyvät, mutta kun avaan soittimen, niin kappaleissa ei näy noita ollenkaan. Kun aloitan tuolta "Music Downloads"-kansiosta soittamisen, niin kone soittaa vain ensimmäisen biisin, mutta lopettaa sitten.
Pitääkö ne kansiot (CD:t) ladata johonkin eri paikkaan puhelimessa vai pitääkö sinne vain ladata pötkössä yksittäisiä biisejä.
Pitääkö ne kansiot (CD:t) ladata johonkin eri paikkaan puhelimessa vai pitääkö sinne vain ladata pötkössä yksittäisiä biisejä.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kappaleista soittolistoja. Mene: media - galleria - kappaleet. Valitse kappale ja lisää soittolistalle ja lopuksi nimeät soittolista.
Näin minä ainakin teen sillä en yleensä lataa koko CD:tä vaan parhaat kappaleet.
Kappaleet listalta kone soittaa vain valitun kappaleen, mutta soittolistalta biisit tulevat putkeen.
Toivottavati helpottaa :)
Joo, viestisi auttoi syventymään systeemiin paremmin. Siellä Soitin-valikossa on Päivitä-komento. Siitä kun näppäsi, niin kappaleet siirtyivät (670 kpl). Sitten sieltä voi valkata biisit vaikkapa esiintyjittäin eli siis CD:ittäin.
Joo, tämä toimii.